Zrób sobie obrączki

Magdalena Paszkiewicz tworzy biżuterię łączącą tradycyjne jubilerstwo z zasadami nowoczesnego projektowania. Artystka stawia na prostotę linii i kształtów, jej projekty są niemal ascetyczne, lekkie i nienachalne.

W swojej pracowni w Łodzi, pani Magdalena prowadzi bardzo ciekawe warsztay – jej atelier jest otwarte dla par, które samodzielnie chciałyby zaprojektować i wykonać obrączki ślubne. Poprosiliśmy artystkę o krótką prezentację warsztatów.

W&M: Skąd pomysł na tego typu warsztaty?

MP: Warsztaty ślubne zapoczątkowała para, która zgłosiła się sama z taką propozycją. Pomyślałam wtedy czemu nie? Czemu by nie spróbować? Spotkaliśmy się na jeden dzień w mojej pracowni i pod moim okiem Asia i Piotr wykonali swoje obrączki. Warsztaty okazały się spotkaniem po którym do dziś dzień się przyjaźnimy, a obecne już małżeństwo zostało niedawno rodzicami. Potem już poszła pantoflowa. Temat ,,DIY-zrób sobie sam obrączki” spodobał się na tyle, że bez zbytniej reklamy zgłosiło się do mnie ok.15 par w przeciągu 1,5 roku. Dlatego pomyslałam, że czas najwyższy powiedzieć o warsztatach większej publiczności i bardziej je rozreklamować. Mam wielką satysfakcję z przekazywania komuś swojej wiedzy i z tego, że sprawiam nowożeńcom wielką przyjemność.

W&M: O co dokładnie chodzi i od czego zacząć?

MP: Młoda Para zgłasza się do mnie ze wstępnymi wzorami obrączek, które im się podobają. Ja decyduję czy są oni w stanie je wykonać, bo niektóre wzory są za bardzo skomplikowane. Możemy razem zaprojektować coś wspólnie, by wzór obrączek był unikatowy i niepowtarzalny. Narzeczeni dostarczają mi swoje złoto ( popsute łańcuszki, obrączki po dziadkach etc ) lub używamy mojego. Ja to złoto oczyszczam i przygotowuję np. inny kolor złota do obrączek pod warsztaty. Potem ustalamy sobie dzień spotkania. Spędzamy ze sobą ok.5-6 godz. w mojej pracowni i tworzymy wspólnie wcześniej zaprojektowany wzór. Para Młoda może mi zostawić swoje obrączki bym np. wstawiła w nie kamienie lub wygrawerowała napis wewnątrz.

W&M: Jak Panią znaleźć i gdzie można się zgłaszać?

Zainteresowane osoby warsztatami mogą kontaktować się ze mną na: https://web.facebook.com/MagdalenaPaszkiewiczJewellery/
email: magdalena.paszkiewicz@tlen.pl
tel. 791-771-671

www.magdalenapaszkiewicz.pl

17-2 17 26 14697067_1339392349413052_1021397831_o 20160320_121325gosia-i-grzegorz imag1217 imag1233 kamila-i-rafal kzk_color-36 kzk_color-56 kzk_color-62 marcelina-i-maciej paulina-i-adrian

Ozdoba włosów DIY

Niewątpliwą satysfakcją jest zrobienie ślubnych dodatków czy dekoracji samodzielnie. Kto czuje się na siłach może zmierzyć się z takim oto wdzięcznym wienkiem wykonanym z drutu i lakieru do paznokci.

 

one-to-do-it-casually-stroll-taobao-1381150738k8ng4

FOT. http://diyandcrafts.com

Gościu, znaj swoje miejsce!

Wyobraźcie sobie taką sytuację: po pół roku intensywnych przygotowań, wybraniu sukienki, garnituru, menu, zespołu, po opanowaniu kroków pierwszego tańca, po stracie 10 kilogramów (na głowę!) nadszedł w końcu TEN DZIEŃ. Zaproszeni goście wchodzą do pięknej sali i… babcia panny młodej kłóci się z kuzynem pana młodego o miejsce, znajomi z różnych zakątków świata są już bliscy urządzenia wojny gangów pod hasłem: „To jest nasz stolik!”, ciocia Wiesia zdążyła się obrazić i wyjść, bo przypadkiem usiadła obok cioci Grażynki…

No właśnie – przypadkiem. Przyjęcie weselne to nie jest ani miejsce, ani czas na przypadek. Z przypadków biorą się tylko problemy, a tego dnia problemy nie wchodzą w grę!

Pewnym rozwiązaniem jest znalezienie wolontariuszy, którzy obstawiają festiwale muzyczne i inne duże imprezy i nic im tak nie wychodzi, jak sterowanie tłumem. Można ich wyposażyć w gwizdki i krótkofalówki, jak ktoś ma ochotę.

Jest też rozwiązanie łatwiejsze, tańsze, estetyczne, nieraz nawet zaskakujące – winietki. Oszczędzają wszystkim (zwłaszcza młodej parze!) nerwów i zastanawiania się kto, z kim, obok kogo i dlaczego. Fajnie, jeśli winietki nie są zwykłymi karteczkami z imieniem, ale same w sobie są atrakcyjne i mogą być pamiątką z imprezy. Zauważyłam, że coraz popularniejsze jest, obok winietek z imionami, serwowanie gościom drobnych upominków lub słodyczy czy przekąsek, które umilają gościom czekanie na rozwój wydarzeń.

Mam dla Was rozwiązanie, przypominające zajęcia techniczne w podstawówce – tekturowe, geometryczne koszyczki, które pomieszczą w sobie nie tylko karteczkę z imieniem, ale też różne drobne, dobre rzeczy. W tych dwóch przypadkach są to żołędzie obklejone złota folią oraz orzechy. Pliki po ściągnięciu należy wydrukować w formacie A4 na sztywnym papierze i kierować się instrukcją, znajdującą się obok szablonów.

Pierwsza propozycja to papierowy koszyk pokryty delikatnym, kwiatowym wzorem. To wersja elegancka, pasująca do porcelany, kryształów, kwiatów, czy migdałów w cukrze. Plik w formacie A4, z dwoma szablonami możecie ściągnąć TUTAJ

SONY DSC SONY DSC SONY DSC

Druga opcja jest zdecydowanie bardziej wzorzysta. Paski i kropki sprawdzą się na kolorowym weselu albo na luźnej imprezie. Wypełnione bakaliami, czy czekoladkami na pewno spotkają się z aprobatą gości (kto przychodzi najedzony na imprezę?). Szablony możecie ściągnąć TUTAJ, wydrukować na sztywnym papierze, następnie wyciąć, naciąć, pozginać, skleić i cieszyć się z efektu 🙂 Składanie wyciętych szablonów jest bardzo intuicyjne i nie powinno sprawiać najmniejszych problemów.

SONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSC

 

Emilia Pryśko
Beznazwy-1
http://eforevent.pl/

DIY – Bukiet

Ania, właścicielka bloga KREATYWNY  ŚLUB (kreatywnyslub.com), dzieli się z nami i Wami swoimi ślubnymi projektami DIY. Ania jest niezwykle kreatywna, staranna i systematyczna, sama rozrysowuje swoje projekty, skrupulatnie opisuje i fotografuje poszczególne kroki. Zatem do dzieła i przyjemnej zabawy!

Decydując się na wykonanie wiązanki slubnej z papieru należy wziąć pod uwagę przede wszystkim porę roku. Tak wykonany bukiet narażony będzie na wszelkiego rodzaju anomalia pogodowe i w razie deszczu lub wiatru, warto przygotować dla niego specjalną ochronę.

Bez wątpienia jednak taka ozdoba będzie doskonałym pomysłem na dekorację sali weselnej. Zaproszeni przez nas goście z pewnością docenią własnoręcznie wykonane przez nas bukiety.

Przygotowanie takiego projektu jest niestety dość czasochłonne i wymaga wielkiej dokładności, ale za to efekt końcowy będzie niezwykle oryginalny i niepowtarzalny. Przede wszystkim tak skonstruowany bukiet pozwoli nam na wybór dowolnych kolorów i będzie stanowił unikalną ozdobę do sukni ślubnej i każdej stylizacji w stylu retro.

DSCN2945

 KOSZT: niski

 CZAS: kilka godzin

 MATERIAŁY:

bibuła, sznureczek, sztuczne łodygi, materiał, igła i nitka, nożyczki, klej, koraliki

DSCN2860

PORADA

Przed przystąpieniem do pracy proponuję popracować na różnych materiałach i wypróbować kilka odmiennych technik, tak aby przekonać się, który z efektów podoba się nam najbardziej. Tworzenie bukietu od podstaw wymaga wiele dokładności i precyzji, dlatego też warto wybrać do ślubnej wiązanki te kwiaty, których wykonanie wychodzi nam najlepiej. Praktyka, szczególnie w tym przypadku, czyni mistrza!

WYKONANIE

Poniżej prezentuję kilka pomysłów na wykonanie różnego rodzaju kwiatów.

RÓŻA – Płatek ozdobny

W każdym z projektów pracę rozpoczynamy od wycięcia płatków w wybranym kształcie. Następnie będziemy je stopniowo nanosić na łodygę przy pomocy kleju. Kiedy wszystkie warstwy zostaną wykorzystane, możemy dodatkowo obwinąć sam kielich sznureczkiem, aby dodać naszej konstrukcji stabilności.

bukiet3

bukiet4

RÓŻA – Płatek w kształcie serca

Warto również zadbać o ładne połączenie kielicha z łodygą. Do tego celu użyjemy zielonej bibuły, którą owiniemy wokól obu części, dodając w ten sposób budownie kwiata bardziej naturalnego wyglądu.

bukiet

bukiet1

RÓŻA OGRODOWA

Płatki możemy wyciąć w kilku kształtach. W ten sposób nie zmieniając techniki budowy, osiągniemy odmienne kształty kwiatów.

bukiet9

PEONIA

Znacznie szybszy pomysł na wykonanie efektownego kwiatka – kwadraty wycięte z bibuły składamy dwukrotnie w kształt trójkąta i wycinamy z nich kształt przypominający literę “v”. Następnie wszystkie części rozkładamy i nanosimy na siebie, łącząc je ze sobą zszywaczem.

bukiet11

bukiet6

KROKUS

Aby urozmaicić strukturę bukietu możemy dodać do niego kwiaty wykonane także z materiału. W tym przypadku nasze płatki będą miały kształt drobnych liści. Naniesiemy je na łodygę przy pomocy igły i nitki.

bukiet7

WYKOŃCZENIE

Wielkość wymarzonego bukietu określi ilość potrzebnych kwiatów. Kiedy wszystkie będą już skompletowane, ułożymy z nich upragnioną wiązankę. Ciekawym dodatkiem będą także koraliki, którymi możemy ozdobić całą wiązankę.

DSCN2923

 

DSCN2933

Tekst, zdjęcia i wykonanie: Ania – kreatywnyslub.com

Miłosna mapa

Ania, właścicielka bloga KREATYWNY  ŚLUB (kreatywnyslub.com), dzieli się z nami i Wami swoimi ślubnymi projektami DIY. Ania jest niezwykle kreatywna, staranna i systematyczna, sama rozrysowuje swoje projekty, skrupulatnie opisuje i fotografuje poszczególne kroki. Zatem do dzieła i przyjemnej zabawy!

Czy wielu z gości zaproszonych na wasz ślub zna was jako parę? Wesela mają to do siebie, że dla dalekiej rodziny, może to być pierwsza okazja do poznania obojga państwa młodych. Warto więc tego dnia podkreślić personalne akcenty i podzielić się z najbliższymi detalami z naszego związku.

Poniższy pomysł na ramkę można wykorzystać jako element dekoracyjny sali. Będzie to również idealna pamiątka ślubna dla nowożeńców. W zależności od naszych upodobań podkreślone zostaną istotne dla pary miejsca lub daty.

DSCN2700DSCN2697

 KOSZT: bardzo niski

 CZAS: kilka minut

 MATERIAŁY: ramka, nożyczki, klej, podwójna taśma klejąca, kolorowe papiery, wydrukowane mapy/obrazki, pisak

 

PORADA

Ramka przedstawiająca ważne wydarzenia ze związku pary młodej będzie także idelanym prezentem na ślub. Przed jej wykonaniem upewnijmy się jednak, że styl map oraz wybrana przez nas kolorystyka będą pasowały do wystroju wnętrzna mieszkania przyszłych małżonków.

KROK 1

Przygotowania do pracy rozpoczynamy od wyboru map (lub tła do dat) i wydrukowania potrzebnych materiałów.

Maps

KROK 2

W przypadku obu projektów detale nanosimy na wybrane przez nas tło i komponujemy trzy obrazki potrzebne do wypełnienia ramki.

Maps1

KROK 3

Następnie na ramkę nanosimy komentarze opisujące wybrane przez nas wydarzenia. W tym celu możemy posłużyć się zarówno pisakiem, jak i wydrukowanymi naklejkami.

Maps2

WYKOŃCZENIE

Tak wykonana ramka będzie doskonałą ozdobą sali weselnej.

DSCN2688DSCN2691

Tekst, zdjęcia i wykonanie: Ania – kreatywnyslub.com

Księga gości – Pytania

Ania, właścicielka bloga KREATYWNY  ŚLUB (kreatywnyslub.com), dzieli się z nami i Wami swoimi ślubnymi projektami DIY. Ania jest niezwykle kreatywna, staranna i systematyczna, sama rozrysowuje swoje projekty, skrupulatnie opisuje i fotografuje poszczególne kroki. Zatem do dzieła i przyjemnej zabawy!

Osobiście nie jestem zwolenniczką tradycyjnej księgi gości. Wydaje mi się, że doskonałym pomysłem jest stworzenie już po weselu albumu z kartkami ślubnymi. Dlatego też z wielką chęcią promuję nowe i ciekawe rozwiązania, które mogą oszczędzić gościom wypisywania życzeń po raz kolejny, ale także pozwolić im na zostawienie pamiątki po sobie w dniu ślubu.

Dzisiejsza propozycja odbiega od tradycyjnego formatu księgi, ale za to może zapewnić wiele zabawy zarówno naszym najbliższym, jak i parze młodej. Pomył jest niezwykle prosty – zadajemy naszym gościom pytanie. Przygotowujemy drobne książeczki, które możemy rozstawić na stołach, i podczas wesela dać czas zaproszonym na wpisanie odpowiedzi. Wybór pytań zależy tylko i wyłącznie od naszej fantazji. Możemy zapytać o ich najlepsze wspomnienia z naszej wzajemnej znajomości, o propozycję idealnej randki, albo o to, kto grałby tytułowe role, jeśli nakręcony zostałby film o parze młodej. Wierze, że przeglądanie odpowiedzi po ślubie dostarczy wiele radości nowożeńcom.

Ksiega gosci - pytania4

  KOSZT: bardzo niski

 CZAS: kilka minut

 MATERIAŁY: nożyczki, klej, podwójna taśma klejąca, kolorowe papiery, wydrukowane pytania, sznureczek, dziurkacz oraz opcjonalnie zdjęcie

 

PORADA

Wybór stylu wykonanych przez nas książeczek jest dowolny. Poniżej starałam się zaprezentować wersję bardziej elegancką, oraz opcję zabawną. Warto jednak zadbać o to, aby kolorystyka projektu nawiązywała do dekoracji sali weselnej.

Jeśli nie mamy zbyt wiele czasu na wykonanie książeczek od podstaw, proponuję zastosować zwykłe notesiki, ozdabiając jedynie ich okładkę wybranym pytaniem.

KROK 1

Zaczynamy od wyboru palety kolorów, stylu książeczek oraz ich kształtu. Wycinamy kilka karteczek, tak aby odpowiedzi wszystkich siedzących przy stole gości zmieścily się w środku, i za pomocą dziurkacza konstrukcjemy podstawy projektu.

Ksiega gosci - pytania1

KROK 2

Następnie nanosimy kolejne ozdobne warstwy kolorów i wzorów. Możemy także pokusić się o zastosowanie własnego zdjęcia, co doda naszemu projektowi personalnego charakteru.

Ksiega gosci - pytania2

KROK 3

Samo pytanie nanosimy na okładkę za pomocą grubszej podwójnej taśmy klejącej. Zabieg ten pozwoli nam wyeksponować tę część książeczki. Następnie łączymy ze sobą wszystkie karteczki za pomocą sznurka, upewniając się uprzednio, że możemy swobodnie otworzyć każdą ze stron.

Ksiega gosci - pytania3

WYKOŃCZENIE

Książeczki rozlokujemy w dowolnym miejscu sali weselnej. Możemy przygotować dla gości tylko dwa/trzy pytania, wtedy rozstawimy je wszystkie na każdym stole. Jeśli planujemy zadać zaproszonym więcej pytań, ustawmy je w kąciku dekoracyjnym, dając tym samym gościom wybór, na które pytania chcieliby odpowiedzieć.

Ksiega gosci - pytania

Tekst, zdjęcia i wykonanie: Ania – kreatywnyslub.com

Świąteczne upominki dla gości

Ania, właścicielka bloga KREATYWNY  ŚLUB (kreatywnyslub.com), dzieli się z nami i Wami swoimi ślubnymi projektami DIY. Ania jest niezwykle kreatywna, staranna i systematyczna, sama rozrysowuje swoje projekty, skrupulatnie opisuje i fotografuje poszczególne kroki. Zatem do dzieła i przyjemnej zabawy!

Głęboka zieleń i świąteczna czerwień to najbardziej popularne kolory w tym sezonie. Dlatego też  zdecydowałam się wykorzystać te odcienie w grudniowych dekoracjach i pomyślałam o własnoręcznym wykonaniu angielskich candy canes. Kiedy wieszałam je na choince, przypomniały mi one o sopelkach z dzieciństwa. Uświadomiłam sobie, że projekt ten bardzo łatwo będzie wykonać także z lukru (poniższa propozycja zostala stworzona z modeliny).

Candy canes będą zarówno doskonałą ozdobą, jak i smakołykiem. Inspirację tę można wykorzystać jako pomysł na drobne upominki gości weselnych. O tej porze roku będzie to doskonały świąteczny dodatek do stylizacji ślubnej oraz idealny drobiazg dla zaproszonych.

Candy Canes - efekt koncowy

  KOSZT: niski

 CZAS: kilka minut

 MATERIAŁY:

DSCN2103

PORADA

Jeśli projekt ten zostanie wykonany z lukru, pamietajmy o przechowaniu słodyczy w lodówce. Upewnijmy się także, czy sala weselna jest klimatyzowana, gdyż w cieplejszej temperaturze lukier może zacząć się rozpływać.

KROK 1

Z wybranego materiału formujemy niewielkie kuleczki. Następnie rolujemy je w palcach, tak aby powstały z nich długie pałeczki. Biały kolor mieszamy z czerwienią i zielenią, skręcając je razem, i ponownie rolując, do momentu kiedy oba odcienie w pełni się połączą. Na koniec wyginamy je, aby osiągnąć kształt laski i odcinamy wystające końce.

Laski

KROK 2

W ten sposób przygotowujemy kilka pałeczek w różnych kolorach.

Laski1

KROK 3

Za pomocą wykałaczki tworzymy dziurkę, w górnej części konstrukcji. Pozwoli nam to zamocować sznureczek, który zamieni candy canes w prawdziwe ozdoby. Następnie przygotowujemy krótką wiadomość z podziękowaniem dla gości, co doda naszym drobiazgom ślubnego charakteru.

Laski2

WYKOŃCZENIE

Warto zadbać o odpowiednie opakowanie i prezentację upominków. Każdy z gości może otrzymać komplet candy canes w obu kolorach. Będą one doskonałą dekoracją nie tylko dla stołów weselnych, ale także dla choinek naszych gości.

DSCN2149

 Tekst, zdjęcia i wykonanie: Ania – kreatywnyslub.com

Nazwy stołów – kalendarium

Ania, właścicielka bloga KREATYWNY  ŚLUB (kreatywnyslub.com), dzieli się z nami i Wami swoimi ślubnymi projektami DIY. Ania jest niezwykle kreatywna, staranna i systematyczna, sama rozrysowuje swoje projekty, skrupulatnie opisuje i fotografuje poszczególne kroki. Zatem do dzieła i przyjemnej zabawy!

Na osi czasu mojego związku rok 2012 zapisze się jako ten, w którym się pobraliśmy. Zresztą każda z par z pewnością systematycznie kolekcjonuje przełomowe daty, które były niezwykle ważne dla obojga partnerów. Uważam, że takie kalendarium może stanowić doskonały element stylizacji ślubnej. Oto moja propozycja – nazwy stołów z czasową mapą związku.

Wybór lat w tym przypadku jest zupełnie dowolny. Możemy opisać romantyczne wydarzenia, takie jak zaręczyny czy wspólne podróże, lub wspomnieć o istotnych dla nas zdarzeniach, na przykład o imprezie sportowej lub koncercie muzycznym.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 KOSZT: niski

 CZAS: ok. 2 tygodnie

 MATERIAŁY: kolorowe papiery, klej, nożyczki, drukarka, własne zdjęcia

 

PORADA

Szata graficzna kartek powinna nawiązywać do stylu dekoracji stołów. Warto rownież zadbać o personalne akcenty, takie jak zdjęcia lub dodatkowe informacje o parze młodej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KROK 1

Wydrukowane plakietki z datami wycinamy w wybranym przez nas formacie. Następnie wybieramy paletę kolorów i wzorów, za pomocą których dodamy szyku naszej ekspozycji.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KROK 2

Ilość warstw i odcieni jest zupełnie dowolna. Warto jednak pozostać w tej samej tonacji kolorów i nie przesadzić z ilością wzorów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WYKOŃCZENIE

Prezentacja nazw stołów powinna współgrać ze stylizacją dekoracji sali. Do ekspozycji możemy wykorzystać zarówno ramki na zdjęcia, jak i podstawki.

OPCJA 1 – Ramka na zdjęcie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OPCJA 2 – Podstawka (zdjęcie jako główna ozdoba)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OPCJA 3 – Podstawka (wzorzyste wykończenie)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tekst, zdjęcia i wykonanie: Ania – kreatywnyslub.com

Jak zrobić „candy bar”

Z serii ZRÓB TO SAM czyli jak zrobić CANDY BAR?
Kilka rad wedding plannerki

Któż z nas nie lubi słodyczy ??? (ok. ok., wiem są osoby, które za nimi nie przepadają, ale umówmy się 90% je uwielbia!;) ). Dlatego dziś proponuję hit na każdym przyjęciu – CANDY BAR!! Zapytacie co to takiego? Jak to wygląda? Lub po co nam coś takiego, przecież mamy ciasta? Ale dlaczego nie zrobić czegoś innego? Alternatywnego? Proszę mi wierzyć słodki bufet zrobi na waszym weselu furorę nie tylko wśród dzieci. Możecie zamówić jego przygotowanie w cukierni lub przygotować samemu, według poniższych wskazówek. I oczywiście słodki bufet nie oznacza, że znikną tradycyjne ciasta – wystarczy je tylko połączyć z innymi słodkościami i już mamy coś dla fanów tradycji i nowoczesności.
Wygląd jak i forma samego bufetu może być bardzo różna, tak naprawdę nie ma na to reguły, wszystko zależy od waszego budżetu i wyobraźni.

JAKIE SŁODKOŚCI DO CANDY BARU?

Najczęściej spotykane są :
– bankietówki (małe ciasteczka na jeden gryz),
– deserki w małych kubeczkach/kieliszkach,
– muffinny /cupcake,
To był bufet słodki przygotowany przez profesjonalną cukiernię, ale można się nim zainspirować. Zobaczcie co daliśmy do bufetu – oprócz przepysznych deserków, także i babeczki, bezy, torty w dwóch smakach i .. tradycyjne ciasta. Goście byli zachwyceni, a z bufetu znikały cały czas słodkości:

A to inna wersja – same tylko deserki, owocowe babeczki, a obok owoce, z przewagą tych sezonowych. Tu też szybko zawartość bufetu zniknęła:

Jeśli masz nieco mniejszy budżet możesz wykorzystać:
– orzeszki w czekoladzie, bakalie,
– mms’y, skittels’y,
– nasze polskie przepyszne słodycze jak michałki, kasztanki, malagi, itp. (jestem pewna, że zrobią wrażenie na zagranicznych gościach),
– żelki, landrynki, ptasie mleczko,
– maślane ciasteczka,
– lizaki, draże, etc.:
Dodatkowo atrakcją przy słodkim bufecie może być wata cukrowa, a także ciasteczka z mleczkiem. Ta propozycja skierowana jest szczególnie do najmłodszych gości weselnych.

DEKORACJA BUFETU SŁODKIEGO

Nie zapomnij o dekoracji stołu, gdzie będą znajdować się wszystkie słodkości. Powinien być spójny jeśli chodzi o kolorystykę, motywy z resztą dekoracji i aranżacji w lokalu.
Dobrym pomysłem jest stworzenie „schodków” które na pewno ładnie wyeksponują zawartość candy baru (schodki możesz stworzyć z kartonów czy skrzynek które opakujesz w ozdobny papier ze wstążką). Świetnie sprawdzą się też kolorowe papierowe czy materiałowe proporczyki zawieszone nad stołem, lub napisy w stylu „love is sweet”. Jedno jest pewne – ten stół musi być widoczny a nic tak nie przyciąga, jak dobra aranżacja.
Pamiętać także o paterach na ciasta – dostosuj je do stylu wesela.
Jeśli masz wiele małych cukiereczków, draży, czy żelek, aby goście nie brudzili sobie rąk, warto zadbać o jakieś pojemniczki, pudełeczka, szklane naczynia (np. ozdobne słoiczki) czy zwykłe papierowe torebeczki, które mogą być dodatkowym elementem dekoracyjnym. Na torebkach możesz wydrukować imiona, datę ślubu, motyw przewodni wesela itp. I pamiętajcie o tym, by goście mieli czym nakładać te słodkości. Idealne będą do tego odpowiednie łopatki, albo zwykłe łyżeczki.

ZRÓB TO SAMA – TOREBKI NA SŁODKOŚCI

Aby zaoszczędzić, zrób torebki sama! To świetna zabawa! Wystarczy kupić torebki śniadaniowe, a nożyczkami możesz wycinąć różne kształty /wzory/szlaczki (takie nożyczki są do kupienia w księgarniach i sklepach papierniczych) . Wystarczy obciąć końce torebek śniadaniowych, wydrukować karteczki informujące gości do czego służą, przypiąć zwykłym srebrnym spinaczem i GOTOWE!

PRZYDATNA RADA

Podpisz słodkości! Nie dość, że jest to kolejny ładny element dekoracji, to przynajmniej goście będą wiedzieli co mają do wyboru i co jedzą. Jest to na pewno świetna sprawa dla gości-alergików (wiele osób jest uczulona np. na orzeszki dla takich osób popisanie słodkości jest zbawienne ponieważ mogą uniknąć ataku alergii). Sprawdza się także na międzynarodowych weselach, na których serwujemy gościom zagranicznym nasze polskie specjały – niech wiedzą, co jedzą.

Słodkiego tworzenia bufetu życzy Kasia Czerny.

Katarzyna Czerny
Konsultantka ślubna Perfect Moments
www.perfectmoments.pl

Romantyczne figurki na tort

Ania, właścicielka bloga KREATYWNY  ŚLUB (kreatywnyslub.com), dzieli się z nami i Wami swoimi ślubnymi projektami DIY. Ania jest niezwykle kreatywna, staranna i systematyczna, sama rozrysowuje swoje projekty, skrupulatnie opisuje i fotografuje poszczególne kroki. Zatem do dzieła i przyjemnej zabawy!

O temacie przewodnim wesela wspominałam już niejednokrotnie. Wierzę, iż jest on niezwykle ważny, gdyż definiuje całą stylizację ślubu od dekoracji, poprzez kolory, aż po nazwy stołów. Jeśli jako para nie mamy jednak wspólnej pasji, którą chcielibyśmy podreślić, warto zdecydować się na bardziej neutralny, aczkolwiek romantyczny motyw. Bardzo wdzięcznym symbolem, łatwym do wykorzystania w dekoracji, są zakochane gołębie. Wśród moich znajomych jest wiele par, które używają wobec siebie zwrotu “dzióbku”. Uważam to za niesamowicie słodkie! Przedstawiam zatem oryginalną propozycję  na ozdobę tortu – zakochaną parę dzióbków.

   KOSZT:  niski

  CZAS: kilka minut

 MATERIAŁY: modelina/lukier

 

PORADA

Bez względu na to, czy zdecydujemy się na pracę z modeliną czy też lukrem, przydatne do łączenia poszczególnych części projektu będą wykałaczki.

Pamietajmy również o tym, iż odcień figurki powinien nawiązywać do kolorystyki stylizacji ślubnej.

KROK 1

Zawsze proponuję rozpoczęcie przygotowań do pracy od bardzo prostego szkicu, który pozwoli nam podkreślić poszczególne elementy projektu oraz zdefiniować podstawowe kształty.

KROK 2

Modelinę (lukier) dzielimy na pół, gdyż do wykonania obu części potrzebna będzie nam taka sama ilość materiału. Wykorzystując szkic jako bazę, formujemy kuleczki – po jednej na każdą część projektu. Następnie rolujemy w palcach modelinę, aż do momentu kiedy osiągniemy upragniony kształt.

KROK 3

Analogicznie przygotowujemy drugą część figurki, zachowując te same proporcje. Następnie powoli łączymy wszystkie elementy w całość.

KROK 4

Nakładamy ostatnie dodatki – dzióbki, oczy i skrzydła.

WYKOŃCZENIE

Na sam koniec możemy pobawić się w dodanie drobnych romantycznych akcentów, takich jak gniazdo, kwiaty czy motyle.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tekst, zdjęcia i wykonanie: Ania – kreatywnyslub.com

Tęczowy wieczór panieński

Ania, właścicielka bloga KREATYWNY  ŚLUB (kreatywnyslub.com), dzieli się z nami i Wami swoimi ślubnymi projektami DIY. Ania jest niezwykle kreatywna, staranna i systematyczna, sama rozrysowuje swoje projekty, skrupulatnie opisuje i fotografuje poszczególne kroki. Zatem do dzieła i przyjemnej zabawy!

Przepis na udany wieczór panieński? Wyborowe towarzystwo, element niespodzianki, dobrej jakości trunki i “babska” oprawa wieczoru. Coraz częściej popularne są także imprezy tematyczne. Truskawowy czy czekoladowy wieczór panieński brzmi naprawdę smakowicie. Ja z kolei proponuję zabawę kolorami i niezwykle proste w wykonaniu, aczkolwiek efektowne w prezentacji menu.

  KOSZT: dość niski

CZAS: ok. 2 tygodnie

MATERIAŁY:

  • drażetki Skittles
  • buteleczki

PORADA

Przepis na wódkę skittles jest niezwykle prosty. Wystarczy wrzucić paczkę tych słodyczy do butelki i odczekać kilka dni, aż zupełnie się one rozpuszczą. Jeśli zdecydujemy się na mniej efektowne rozwiąznie i jedną dużą butelkę, proponuję zrezygnować z fioletowych cukierków. Wymieszanie tego koloru z zielenią, spowoduje, że odcień naszego trunku nie będzie apetyczny.

KROK 1

Aby uzyskać zabawny tęczowy efekt możemy odseparować wszystkie smaki i przygotować osobne buteleczki z poszczególnymi kolorami. Do każdej karafki wrzucamy małą garść cukierków i zalewamy je alkoholem.

KROK 2

Już po pierwszym dniu słodycze zaczną się rozpuszczać. Tak przygotowany trunek odstawiamy na kilka dni, systematycznie wstrząsając butelkami, tak aby cukierki nie osiadły na dnie.

KROK 3

Po około 2 tygodniach woń alkoholu zacznie zanikać, a w jej miejscu pojawi się słodki owocowy zapach. Kiedy tylko cukierki rozpuszczą się, w napoju pojawi się delikatny osad. Jeśli zależy nam na idealnej prezentacji, każdą z butelek można przefiltrować przed podaniem.

WYKOŃCZENIE

Aby jeszcze bardziej podkreślić tęczowy akcent wieczoru proponuję zabawę owocami. Kolorowe koreczki będą doskonałą egzotyczną ozdobą imprezy. Kieliszki w górę i na zdrowie! Bawcie się tęczowo!

Tekst, zdjęcia i wykonanie: Ania – kreatywnyslub.com

Podziękowania ze zdjęciem

Jest nam niezmiernie miło powitać w naszych szeregach Anię, właścicielkę bloga KREATYWNY  ŚLUB (kreatywnyslub.com), która co jakiś czas będzie dzieliła się z nami i Wami swoimi ślubnymi projektami DIY. Ania jest niezwykle kreatywna, staranna i systematyczna, sama rozrysowuje swoje projekty, skrupulatnie opisuje i fotografuje poszczególne kroki. Zatem do dzieła i przyjemnej zabawy!

Zwyczaj wysyłania kartek z podziękowaniem osobiście uważam za niezwykle miły. Warto zadbać o to, aby po ślubie okazać szacunek naszym najbliższym, którzy obsypali nas prezentami. W końcu nie z każdą osobą będziemy mogli osobiście spotkać się po weselu, a kartka na pewno będzie idealnym sposobem na wyrażenie wdzięcznosci nie tylko za upominki, ale także za pomoc i wsparcie w czasie przygotowań do wesela.

Idealny pomysł to wykorzystanie zdjęć ze ślubu, które stanowią najbardziej personalną i osobistą ozdobę. Prezentowane poniżej propozycje wymagają odrobiny pracy nad detalami. Jeśli nie planujemy poświęcić wiele czasu na wykonanie kartek dla wszystkich gości, możemy podarować bardziej ozdobne wersje najbliższej rodzinie.

  KOSZT: niski

CZAS: kilkanaście minut

MATERIAŁY:

  • dowolna selekcja papierów kolorowych
  • nożyczki
  • klej
  • taśma klejąca
  • zdjęcia ślubne
  • wstążka
  • guziki

 PORADA

Warto zadbać o to, aby kolorystyka kartek nawiązywała do stylizacji wesela (jeśli wybraliśmy kolor przewodni) i aby paleta kolorów nie była zbyt bogata. Będziemy starali się osiągnąć elegancki efekt końcowy, nie tęczowy.

KROK 1

Z pewnością wybór zdjęć ślubnych będzie bardzo prosty. Możemy wykorzystać zarówno artystyczne fotografie jak i te tradycyjne z parą młodą. Rozmiar zdjęć pomoże nam także określić kształt kartki oraz paletę kolorów.

KROK 2

Zaczynamy od nałożenia na bazę pierwszych elementów ozdobnych w postaci kolorowych papierów. Możemy także wykorzystać fantazyjne nożyczki, aby nadać poszczególnym warstwom dowolne kształty. Pamietajmy jednak, że prostota jest podstawą elegancji.

Jeśli zdecydujemy się na użycie kilku warstw kolorów, stopniowo będziemy je nanosić na naszą bazę.

KROK 3

Postarajmy się wyeksponować zdjęcia za pomocą dodatkowego obramowania w kolorze innym, niż tło kartki. Z kolei podwójna taśma klejąca pozwoli przyciągnąć uwagę do fotografii, które w ten sposób znajdą się na pierwszym planie.

WYKOŃCZENIE

Kartki możemy ozdobić za pomocą wstążek, korali, guzików i cekinów. Wybór jest dowolny pod warunkiem, że pozostaną one w wybranej przez nas kolorystyce.

…a to efekt końcowy

Tekst, zdjęcia i wykonanie: Ania kreatywnyslub.com

Zrób to sam(a)

Dziś pokazujemy kilka niezwykle prostych, tanich i szybkich projktów DIY.

Pierwszy to figurki na tort z drewnianej klamerki – całość podpatrzona na blogu Bklynbride. Potrzebna będzie drewniana klamerka do prania, farby akrylowe i pisaki, ewentualnie kawałek białego tiulu na mini welon.

Drugi pomysł to najprostszy pod słońcem sposób na winietki – karteczka na widelcu. Jeśli wyobraźnia pozwoli możecie nadać im różne kształty, jak kwiaty, motyle liście i wiele, wiele innych.

Fotografie: bklynbrideonline.com. John Cullen, www.apartmenttherapy.com, weddingbee.com, weddingbycolor.com, etsy/daisychestnut, http://postcardsandpretties.blogspot.com, evetterios.com, www.trouwplaza.be

Haftowana miłość

Lubimy dzielić się naszymi znaleziskami w sieci – tym razem w oko wpadły nam prace utalentowanej Michelle Rigg  – artystki, która wyszywa! Chętnie podesłała nam kilka zdjęć swoich prac. Michelle tworzy haftowane obrazki par młodych, ale nie boi się także rzeczy dużo bardziej skomplikowaneych, jak ten piękny napis „LOVE” poniżej. Inspirujące – szczególnie dla tych z Was, którym igła i nitka nie są obce.

Fotografie: riggart.blogspot.com