Dziś pomysł na nietypowy bukiet znaleziony na stronie 100layercake. Zamiast kwiatów – ozdobne gałki do drzwi. Taki bukiet sporo waży i nawet jeśli nawet nie będzie przeznaczony dla panny młodej, bo trudno byłoby nim rzucić – to może  być znakomitym pomysłem na dekorację np. stołu z księgą gości. O piękne gałki do drzwi nietrudno, w internecie mnóstwo jest sklepów, które mają je w swoim asortymencie – ceramiczne, kryształowe, z masy perłowej i wiele, wiele innych. Najlepiej, żeby każda była inna, ale w jednej gamie kolorystycznej. Takie gałeczki można też wyłowić na targu staroci.

Sprawne ręce i odrobina cierpliwości mogą dać taki oto efekt.

W kompelcie z butonierką.

W wersji mini.

Aby wykonać taki bukiet, oprócz kilku dekoracyjnych gałek potrzebna będzie pianka w kształcie stożka i pistolet na gorący klej, kawałek koronki do przykrycia pianki, cieńka tkanina na bazę w wybranym kolorze ( np. biała tafta), pasek wzorzystego materiału oraz wstążka i koronka do wykończenia.

Piankę maskujemy od góry kawałkiem koronki, który przyklejamy na gorąco. Następnie owijamy piankę dookoła białym materiałem, marszcząc go i zostawiając od góry ok 2cm zapasu.

Calość obwiązujemy szeroką wstążką do samego dołu, a następnie pasem wzorzystego materiału mniej więcej w połowie wysokości pianki. Mocujemy za pomocą koronkowej wstążki.

Na koniec najprzyjemniejsza część pracy – formowanie bukietu. Gałki wbijamy w piankę, zaczynając od środka do wewnątrz. Najlepiej pozostawiać je na różnej wysokości, wtedy najładniej się prezentują.

Fotografie:  www.100layercake.com, www.simplybloom.com, loveandlavender.com