Żółty jest kolorem podstawowym i należy do barw ciepłych, przyjaznych i radosnych. Odsuwa zmęczenie, delikatnie pobudza. Stymuluje pracę mózgu, poprawia myślenie i  pamięć. Jest to kolor nauki, intelektu i optymizmu, oznacza nadzieję i szczęście. Doskonale rozjaśnia pomieszczenia, przydatny jest we wnętrzach z niewielkim dostępem światła. Dziś pokażemy wam jak świetnie żółty spisuje się w aranżacjach weselnych.

Doskonale współgra z czerwienią, pomarańczowym i delikatnymi zieleniami. Kontrastuje z czarnym, szarym i niebieskim.

Jasna żółcień nazywana również cytrynową, jak i wszelkie odcienie kremowe, są kolorami czystymi, jasnymi i rozświetlającymi. Doskonale łączy się z zielenią, bielą, błękitami i szarością. Czerwienie, fiolety i ciepłe błękity efektownie kontrastują z żółcią.

Ciepła żółcień w swym intensywnym odcieniu przypomina bursztyn. Nadaje pomieszczeniu przejrzysty, delikatnie złotawy charakter. Jest to kolor należący do tradycyjnej, najstarszej palety dekoracyjnej. Kontrastowe zestawienie uzyskać możemy łącząc ją z intensywnymi czerwieniami, błękitami i zieleniami. Połączenie z turkusem jest bardzo efektowne, ale może być męczące. Łagodniejsze efekty daje współdziałanie żółtego koloru z szarością, jasnymi brązami, seledynem czy lawendą.

Fotografie: marthastewartweddings.com, boards.weddingbee.com, primadonnabride.co.za