Kręcone gałązki drzewka zwanego Manzanita udekorowane kwiatami i sznurami kryształków to bardzo popularna ozdoba stołów na całym świecie. U nas także zaczyna pojawiać się taka dekoracja, a wykorzystuje się do tego gałęzie różnego rodzaje drzewek, które mają strukturę i kształt zbliżony do manzanity, ale są o wiele tańsze – np. ozdobne gatunki wierzby. Konstrukcja musi być odpowiednio umocowana do podłoża, ponieważ pod ciężarem kryształów drzewko może się łatwo obsunąć czy przewrócić.

Drzewko możemy udekorować  samymi kryształami nawleczonymi na sznurki lub żyłki, jednak najpiękniej wyglądają one w towarzystwie delikatnych kwiatów – pojedyńczych lub w pękach – przymocowanych do gałązek.
Kryształy można kupić w internecie, np. na portalu koralki.pl – cena opakowania to ok. 1-3zł.

Fotografie: cristalier.com, cristalier.com, weddingbee.com, prestonbailey.com, nettletonhollow.blogspot.com, www.weddingspot.co.uk, apieceofcakeweddingsandevents.blogspot.com, apieceofcakeweddingsandevents.blogspot.com, flickr.com, mocharosedesigns.blogspot.com, naturaldecordesign.blogspot.com, eventsbydanyelle.blogspot.com