Jednym z nagorętszych kolorów  sezonu 2010 jest niewątpliwie czekoladowy brąz, występujący samodzielnie lub w kompozycjach z chłodnym błękitem, turkusem lub różem. O popularności tych zestawień świadczy duży wybór akcesoriów w brązie czy błękicie.

Czekoladowe zaproszenia…

…a raczej zaproszenia w kolorach czekoladowych, kawowych, kakowych itp dają Ci szansę przedstawić Twoj wybrany kolor przewodni i styl całej uroczystości Twoim przyszłym gościom weselnym. Jeśli jesteś tradycjonalistką, możesz się ograniczyć tylko do czcionki lub motywu w kolorach brązu, który będzie pięknie wyglądał na białym czy kremowym papierze zaproszenia. W każdym razie warto zachować kolor, motyw i czcionkę z zaproszeń do samego końca i wykorzystać je na winietkach, menu, księdze gości, wreszcie podziękowaniach dla rodziców i świadków. Jeśli masz pomysł i trochę zdolności manualnych możesz sama zaprojektować i wykonać zaproszenia, jeśli nie czujesz się na siłach pozostaw to fachowcom – wbrew pozorom, wykonanie zaproszeń wymaga sporo pracy i czasu.

Suknia

Wykorzystując czekoladę jako kolor przewodni, proponujemy wybór sukni ślubnej w kolorach ecru czy nawet starego złota. Będą się pięknie komponować z kolorami ziemi, do tego pięknym uzupełnieniem może być błękit na sukniach druhen czy turkusowe nakrycia stołów. Czasami całości dopełnia prosta szeroka wstążka w odpowiednim kolorze, wykorzystana jako dekoracja stołu, krzeseł, bukietów, świeczników, kięgi gosci itd. Domy weselne często narzucają swoje własne sposoby dekorowania – chyba warto trochę pomieszać im szyki i dodać coś od siebie – choćby nawet prostą wstążkę.

Tort

Do urody czekoladowego tortu nie trzeba chyba przekonywać nikogo – od nas zależy czy będzie bardziej nowoczesny – np w kropki lub wzory geometryczne – czy tradycyjny, z motywami roślinnymi – kilka inspiracji prezentujemy na zdjęciach.

Po raz kolejny zachęcamy do zachowania koloru i stylu przewodniego całego ślubu i wesela – dzięki temu cała oprawa wygląda bardzo elegancko i w sposób przemyślany od a do z, a efekt taki można osiągnąć naprawdę niewielkim kosztem.

Źródło www. hubpages.com

Fotografie: blogs.wishpot.com, www.bride.ca, www.outblush.com, www.weddingandcakes.com, cakepicturegallery.com, stellanasson.blogspot.com, sedonacakes.blogspot.com, blog.myweddingfavors.com, merchanthospitality.com, artisansweets.wordpress.com, countryliving.com, www.quinnsbakery.co.uk, daintydress.com, www.bridalwave.tv