To ma być jeden z najważniejszych dni Twojego życia. Wyciągasz z kieszeni pierścionek i pytasz milość swojego życia czy zostanie Twoją żoną. Bardzo chcesz, żeby powiedziała “Tak” oraz jak bardzo podoba jej się pierścionek, który wybrałeś, prawda? Ale jak być tego pewnym? Panowie, którzy ten krok w życiu mają szczęśliwie za sobą, dzielą się kilkoma wskazówkami:

1. Kup pierścionek “pro forma”

Michał chciał, żeby pierścionek był niespodzianką, ale kompletnie nie wiedział, co podoba się jego narzeczonej. Postanowił kupić pierścionek, który podobał się jemu, a następnie… zabrał ukochaną na zakupy! Jego dziewczyna, Emilia, była zachwycona: “Uwielbiam niespodzianki, ale nie wyobrażam sobie żeby do końca życia nosić na palcu coś, co mi się nie podoba. To było idealne rozwiązanie.”

2. Dopasuj się do jej gustu i smaku

“Upewnij się, że pierścionek pasuje do jej obecnej kolekcji biżuterii” – mówi Krzysztof – “zdałem sobie sprawę, że biżuteria mojej narzeczonej jest bardzo prosta w formie, jak np. duża perła na łańcuszku, czy minimalistyczny diamentowy naszyjnik, więc wybrałem prosty w formie pierścionek złożony z trzech kamieni, który zrobił na niej ogromne wrażenie. ”

3. Poproś o pomoc jej przyjaciółki

“Moja dziewczyna znalazła przed laty zdjęcie pierścionka, który bardzo jej się podobał i dała je swojej koleżance – ta pokazała mi zdjęcie, nie mówiąc nic mojej narzeczonej, która była bardzo zaskoczona, kiedy dostała dokładnie taki pierścionek, o jakim marzyła.

4. Wspólne zakupy

Kiedy Robert rozpoczął poszukiwania pierścionka, ilość opcji nieco go przeraziła. Poprosił swoją narzeczoną, żeby przyłączyła się do poszukiwań. Oboje byli bardzo szczęśliwi z faktu, że tak ważna decyzja została podjęta wspólnie – “było bardzo romantycznie i oszczędziło nam wiele stresu”.

5. Odrób zadanie domowe

Eryk przeczytał tomy na temat diamentów zanim przekroczył próg sklepu jubilerskiego. “Chyba większość facetów myśli, że jeśli słyszeli o zasadzie 4C (z ang.: carat – karat, colour – barwa, clarity – czystość, cut – szlif) to wiedzą już wszystko. Byłem zaskoczony, kiedy odkryłem, że to dopiero początek wiedzy o kamieniach.” Spędził prawie pięć miesięcy, zgłębiając zasadę 4C i jak to się przekłada na jego budżet oraz gust dziewczyny.  Przeglądał strony www, odwiedzał sklepy i wertował pisma z modą, żeby poznać dobrze jej gusta. “Wiele się nauczyłem oraz poczułem, jak bardzo ważne jest to dla naszego małżeństwa.”

Fotografia: www.polkadotbride.com