Małe dziewczynki w tiulowych, kolorowych spódniczkach tutu to wymarzony orszak panny młodej. Dodatkowo na główkę opaska z kwiatem z tkaniny wykonana samodzielnie, koszyczek z płatkami kwiatów w rączkę i strój małej baleriny jest kompletny.

Tutu można wykonać w prosty sposób bez konieczności szycia – wystarczą kawałki tiulu w wybranym kolorze, szeroka gumka i opcjonalnie szeroka wstążka. Tiul tniemy na pasy o szerokości ok 20cm i długości zależnie od wzrostu naszej modelki x2. Odmierzamy dlugość gumki, która równa się obwodowi pasa modelki plus 2cm. Zszywamy lub związujemy gumkę, po czym zaczynamy wiązać na niej pasy tiulu złożone na poł i tworzące pętlę. Pasy wiążemy bardzo blisko siebie jeden obok drugiego tak, by gumka stała się niewidoczna. Tutu można wykończyć wstążką, zawiązać kokardę na plecach czy z boku lub ozdobić ręcznie wykonaną szarfą z kwiatami. Doszywając ramiączka z szerokiej wstążki ze spódniczki można zrobić sukieneczkę.

Fotografie: vampified.com, marthastewartwedding.com, pegeen.com, idoyoudowedo.com, katrinleblondblog.com, lilyannaforgirls – etsy.com, belovedbabydesigns.com, www.mommycouturedesigns.com, craftpassion.com