Odważna i Romantyczna

Całkowicie nowa kombinacja odważnych krojów i lekkich, zmysłowych sylwetek łączy się z charakterystycznym dla projektantki nowoczesnym romantyzmem. Sezon 2020 obejmuje głębokie dekolty, długie rozcięcia i transparentne, wielowarstwowe kompozycje tkanin.

Fot. & tekst: Anna Kara

Wyrazista i sensualna. Kolekcja 2020 to święto romansu i celebracja życia przepełnionego ulotnym pięknem. 

Wraz z kolekcją 2020 Anna Kara wprowadza zaskakujące połączenia śmiałych konstrukcji i finezyjnych materiałów. Unikalne, ręcznie naszywane detale, elementy haute couture i kwiatowe motywy uzupełniają nowoczesną wizję projektantki. Klasyczną biel zmiękczają odcienie cielistego beżu i kości słoniowej. Całości dopełniają tiulowe treny i ultra lekkie spódnice. Mocniejszy charakter sukien podkreśla cechy współczesnej Panny Młodej – kobiety o wielu obliczach, silnej i zdecydowanej, w pełni akceptującej siebie, a jednocześnie wrażliwej i romantycznej. 

Od nowoczesnych, odważnych krojów po klasyczne sylwetki, Anna Kara po raz kolejny stworzyła ponadczasową kolekcję, która emanuje delikatnością, subtelnością i kobiecą zmysłowością.

Anna Kara wykorzystuje obszerną gamę koronek, jedwabiu i tiulu tworząc misterne, wielowątkowe kompozycje, które płynnie łączą się w subtelnym ruchu tkanin. W efekcie powstają bogato zdobione, a jednocześnie eteryczne suknie, idealnie dopasowane do kobiecej sylwetki. Każda z nich jest niepowtarzalna, tworzona indywidualnie przez zespół wykwalifikowanych rzemieślników.

 Południowy klimat dekadenckiej dzielnicy Alfama, magia lizbońskich ogrodów i nieprzerwana zmienność oceanu współgrają z filozofią projektantki, aby żyć chwilą i śmiało podążać za pragnieniami. Od nowoczesnych, odważnych krojów po klasyczne sylwetki, Anna Kara po raz kolejny stworzyła ponadczasową kolekcję, która emanuje delikatnością, subtelnością i kobiecą zmysłowością.

Motyw przewodni kolekcji 2020 to celebracja piękna i ulotnych chwil, inspirowana impresją, nieustającą grą świateł, która uwodzi tajemnicą na tle skąpanej w słońcu Portugalii. Południowy klimat dekadenckiej dzielnicy Alfama, magia lizbońskich ogrodów i nieprzerwana zmienność oceanu współgrają z filozofią projektantki, aby żyć chwilą i śmiało podążać za pragnieniami.

ANNA KARA – urodzona w Krakowie, polska projektantka sukien ślubnych. Rozpoczynając swoją działalność w 2007 roku, w zaledwie kilka lat stworzyła jedną z najbardziej pożądanych marek na europejskim rynku mody ślubnej. Jej świeże spojrzenie i szczególne poczucie estetyki szybko zostało uznane przez czołowe wydawnictwa i Panny Młode na całym świecie. Anna Kara w swoich projektach odważnie łączy klasyczne kroje z grunge’owym współczesnym romantyzmem, podkreślając indywidualność kobiet, które je noszą. Każda suknia jest szyta na miarę w atelier w Krakowie przy użyciu najwyższej jakości naturalnych materiałów i z prawdziwą dbałością o detale.