Plan dnia dla Pana Młodego

Co powinieneś robić w dniu ślubu przed ceremonią?

Wielkimi krokami nadchodzi Ten Dzień. Słyszałeś o nim dużo, ale co tak naprawdę Cię czeka, tego jeszcze nie wiesz. O której powinieneś wstać, kiedy zadbać o swoje włosy, kiedy zacząć się ubierać, co Ty w ogóle masz robić przez całe przedpołudnie, kiedy Ona się maluje, czesze, upiększa etc.?  Nie martw się, podpowiemy Ci.

Sweet Ice Cream Photography

Dobry plan to podstawa

Po pierwsze, warto zacząć od ustalenia ram czasowych, pozwolą Ci one mniej więcej poukładać sobie ten dzień, przynajmniej we własnej głowie. Za punkt odniesienia radzimy przyjąć godzinę ceremonii – przyjmijmy, że jest to godzina 16:00. Co powinieneś zrobić przed tą godziną? Popołudniowy ślub pozwala Ci pospać troszkę dłużej, to ważne, żebyś tego dnia był wypoczęty. Wyspany człowiek wygląda lepiej, poza tym czeka Cię zabawa do białego rana i szkoda by było gdybyś o 01:00 stwierdził, że nie dajesz już rady. Po przebudzeniu (jednak nie później niż o 10:00), prysznic lub śniadanie – zależy od tego, co zwykle robisz najpierw. Może wydać się to błahe, ale śniadanie powinno być naprawdę solidne. Później możesz nie mieć ochoty na jedzenie, a obiad czeka Cię dopiero koło 17:30. Głodny człowiek, to zły człowiek – a tego nie chcemy.

Warto żeby w miarę możliwości, przez cały dzień towarzyszył Ci Twój świadek lub ojciec, druga osoba dodaje otuchy, razem zawsze weselej. Pamiętaj, że to Ty powinieneś wręczyć Pannie Młodej ślubną wiązankę, która zwykle robiona jest tego samego dnia. Najlepiej poprosić florystkę, by przywiozła ją bezpośrednio do Ciebie lub wysłać po nią świadka. To nie jest zadanie dla Ciebie, tego dnia mogą trafić się po drodze korki, możesz mieć awarię samochodu, a nie możesz pozwolić sobie na takie niespodzianki. Pamiętaj – delegacja osoby po odbiór wiązanki, to priorytet.

Clem Onojeghuo

Jeśli przyjęcie odbywa się w hotelu i wszyscy goście są już na miejscu, możesz zejść do nich, przywitać się i porozmawiać, nie musisz być jeszcze w ślubnym outficie, ale w dresie też nie powinieneś występować. Panna Młoda tego dnia zwykle jest niedostępna dla nikogo, poza świadkową i mamą, tak więc zobaczysz ją dopiero przed 16:00. Koło 14:00 powinieneś zadbać o swoje włosy, warto też poprosić makijażystkę by delikatnie upudrowała Twoją twarz – na zdjęciach świecące czoło nie wygląda zbyt dobrze. Czeka Cię jeszcze sesja zdjęciowa. Fotografowi zwykle zależy na ujęciach, kiedy zapinasz koszulę, wiążesz krawat czy buty, a więc pod sam koniec przygotowań. Podobnie z kamerzystą. Godzinę sesji należy dopasować do etapu przygotowań Panny Młodej, to Ona jest tu priorytetem. Twoja sesja na pewno odbędzie się odpowiednio wcześniej, więc będziesz musiał być już gotowy.  Jeśli macie dwóch fotografów, problem rozwiązuje się sam.

Simon Hattinga Verschure

W zależności od tego co wspólnie ustalicie, może czekać Was teraz błogosławieństwo rodziców – z wiązanką jedziesz do domu Panny Młodej, jeśli spotykacie się w kościele – czekasz na nią pod ołtarzem (wiązankę wtedy ona ma już ze sobą). Od tej pory jesteście już razem i nic Ci już nie straszne. Baw się dobrze!

Kats Weil