Magdalena Paszkiewicz tworzy biżuterię łączącą tradycyjne jubilerstwo z zasadami nowoczesnego projektowania. Artystka stawia na prostotę linii i kształtów, jej projekty są niemal ascetyczne, lekkie i nienachalne.

W swojej pracowni w Łodzi, pani Magdalena prowadzi bardzo ciekawe warsztay – jej atelier jest otwarte dla par, które samodzielnie chciałyby zaprojektować i wykonać obrączki ślubne. Poprosiliśmy artystkę o krótką prezentację warsztatów.

W&M: Skąd pomysł na tego typu warsztaty?

MP: Warsztaty ślubne zapoczątkowała para, która zgłosiła się sama z taką propozycją. Pomyślałam wtedy czemu nie? Czemu by nie spróbować? Spotkaliśmy się na jeden dzień w mojej pracowni i pod moim okiem Asia i Piotr wykonali swoje obrączki. Warsztaty okazały się spotkaniem po którym do dziś dzień się przyjaźnimy, a obecne już małżeństwo zostało niedawno rodzicami. Potem już poszła pantoflowa. Temat ,,DIY-zrób sobie sam obrączki” spodobał się na tyle, że bez zbytniej reklamy zgłosiło się do mnie ok.15 par w przeciągu 1,5 roku. Dlatego pomyslałam, że czas najwyższy powiedzieć o warsztatach większej publiczności i bardziej je rozreklamować. Mam wielką satysfakcję z przekazywania komuś swojej wiedzy i z tego, że sprawiam nowożeńcom wielką przyjemność.

W&M: O co dokładnie chodzi i od czego zacząć?

MP: Młoda Para zgłasza się do mnie ze wstępnymi wzorami obrączek, które im się podobają. Ja decyduję czy są oni w stanie je wykonać, bo niektóre wzory są za bardzo skomplikowane. Możemy razem zaprojektować coś wspólnie, by wzór obrączek był unikatowy i niepowtarzalny. Narzeczeni dostarczają mi swoje złoto ( popsute łańcuszki, obrączki po dziadkach etc ) lub używamy mojego. Ja to złoto oczyszczam i przygotowuję np. inny kolor złota do obrączek pod warsztaty. Potem ustalamy sobie dzień spotkania. Spędzamy ze sobą ok.5-6 godz. w mojej pracowni i tworzymy wspólnie wcześniej zaprojektowany wzór. Para Młoda może mi zostawić swoje obrączki bym np. wstawiła w nie kamienie lub wygrawerowała napis wewnątrz.

W&M: Jak Panią znaleźć i gdzie można się zgłaszać?

Zainteresowane osoby warsztatami mogą kontaktować się ze mną na: https://web.facebook.com/MagdalenaPaszkiewiczJewellery/
email: magdalena.paszkiewicz@tlen.pl
tel. 791-771-671

www.magdalenapaszkiewicz.pl

17-2 17 26 14697067_1339392349413052_1021397831_o 20160320_121325gosia-i-grzegorz imag1217 imag1233 kamila-i-rafal kzk_color-36 kzk_color-56 kzk_color-62 marcelina-i-maciej paulina-i-adrian