Podziękowania dla rodziców są sposobem by wyrazić swą wdzięczność nie tylko za pomoc przy organizacji waszego ślubu i wesela, ale przede wszystkim za trud i pracę włożoną w wasze wychowanie. Nie musice wydawać góry pieniędzy, ale dobrze przemyślcie co chcielibyście im przekazać i powiedzieć w tym szczególnym dniu. Podziękowania nie są konieczne , ale to bardzo miły gest, który rodzice z pewnością docenią. Zachęcamy was do wybory upominków, które będą wspaniałą pamiątką. Przedstawiamy kilka inspirujących pomysłów na podziękowania dla rodziców:

1. Weekend za miastem lub romantyczny wieczór tylko we dwoje

Wspaniałych miejsc w których rodzice mogą spędzić weekend w Polsce nie brakuje, pamiętajcie by wybrać tereny niezbyt oddalone od miejsca zamieszkania tak by podróż nie zajęła zbyt wiele czasu. Możecie ufundować im np. pobyt w Krakowie lub Karpaczu, wybierając miejsce sugerujcie się upodobaniami i gustami rodziców. Wiele pomysłów możecie znaleźć na forach internetowych z których dowiecie się również jakie hotele, pensjonaty i atrakcje turystyczne są szczególnie polecane. Jeśli weekend jest zbyt kosztowny wręczcie rodzicom bilety do kina, teatru lub filharmonii albo ufundujcie im wspaniałą kolację przy świecach.

2. Film z podziękowaniami

Zmontujcie film z waszych zdjęć. Od okresu niemowlęcego, poprzez przedszkole, szkołę i studia. Postarajcie się wybrać ważne dla was fotografie np. z wspólnych wakacji. Istnieje wiele programów komputerowych np. iMovie lub Adobe Premiere Elements dzięki, którym samodzielnie przygotujecie takie nagranie. Na końcu możecie umieścić dedykacje z podziękowaniami. Tłem do filmu może być ulubiona piosenka rodziców.

3. Album ze zdjęciami

Album ze zdjęciami ślubnymi jest klasycznym prezentem. Możecie uzupełnić go również zdjęciami z waszego dzieciństwa lub dodatkowo podarować rodzicom ramkę z wybranym zdjęciem i wygrawerowaną datą ślubu lub dedykacją dla rodziców. Możecie także przygotować album w formie foto książki złożonej ze zdjęć dokumentujących wasze dorastanie i ważne wydarzenia z waszego życia takie jak wspólne święta czy występy na szkolnych akademiach.

4. Prezenty, które rodzice mogą założyć na wasze wesele

Mama zawsze będzie pamiętała naszyjnik, który miała na sobie na Twoim ślubie. Gdy stroje rodziców nie będą już tajemnicą możecie podarować im odpowiednie do nich dodatki- dla mamy: kolczyki, naszyjnik, broszka lub bransoletka a dla taty: krawat lub spinki do mankietów. Nie są to co prawda najtańsze upominki, ale bardzo miłe i praktyczne.

5. Serdeczne, płynące z serca podziękowania

Czasem najprostsze pomysły są najlepsze. Rodzice z pewnością docenią szczere podziękowania za to ,że pomogli wam dorosnąć, otaczając was opieką i troską na każdym kroku. Dziękując im za wszystko co dla was zrobili możecie podarować mamie piękny bukiet kwiatów.

6. Drzewo genealogiczne

To ciekawy pomysł, który zasługuje na uwagę również dlatego, że możecie przygotować go sami. Pomyślcie nad ciekawą formą, jeśli brak wam zdolności manualnych poproście o pomoc uzdolnionych przyjaciół lub opierajcie się na gotowych propozycjach.

7. Książeczka z kuponami

Sami wydrukujcie i wymyślcie kupony na różne okazje np. strzyżenie trawnika, tydzień wyprowadzania psa, zakupy lub kolacja którą dla nich przygotujecie. To zabawny pomysł a jeśli wykonacie go własnoręcznie na pewno sprawi im dużo radości.