Bohema, z której styl boho zaczerpnął nazwę, to określenie cyganerii artystycznej, grupy kontrowersyjnej ze względu na awangardowe podejście do sztuki oraz swobodę obyczajową. Słowo „bohema” pochodzi z francuskiego la boheme – cyganeria, a to z kolei ze średniowiecznej łaciny: bohemus – mieszkaniec Czech; później określano tym mianem Cyganów, którzy, jak sądzono, przybyli właśnie z Czech.

Przede wszystkim boho ma wyrażać indywidualizm, więc nie bój się eksperymentów. Można powiedzieć, że jest to styl dla każdego i nie ma przeciwwskazań do jego noszenia. Trzeba jednak pamiętać, żeby wyrażał nasz indywidualny charakter. Jeżeli nie znosisz konwenansów i ograniczeń, styl boho doskonale podkreśli Twoją osobowość. Możesz przebierać w falbaniastych sukienkach, folkowych tunikach, haftowanych kamizelkach. Włosy najlepiej rozpuszczone, lekko falowane, mają sprawiać wrażenie ułożonych przez naturę. Z dodatków do fryzury wybierz luźno wpięte kwiaty, opaski czy kapelusze. Idealna sceneria dla przyjęcia weselnego w stylu boho to ogród, więc warto pomyśleć o takiej alternatywie jeśli planujecie ślub w lecie.

Jeśli jednak jesteś uporządkowana, lubisz jasno określone reguły i opornie przyjmujesz nowości w modzie, wypróbuj tylko boho-dodatki, kreując boho-minimalizm.

Fotografie: nibsblog.wordpress.com, shoponline2011.com, things-we-heart.blogspot.com, bridechic.blogspot.com, elizamagazine.com, evaforjanehill.blogspot.com, bellzandwhistlezblog.blogspot.com, www.sugarscape.com, www.weddingchicks.com, dee-construction.blogspot.com, weddingbellsblog.com, erineverafter.blogspot.com. etsy.com

Za: www.cogdziezaile.pl