mpPrzygotowanie ciała i ducha na TEN dzień

Każda Panna Młoda chce wyglądać olśniewająco na swoim ślubie. Niestety nie każda wie, że wizażysta to nie magik, i za sprawą jednego makijażu nie zawsze da się sprawić cud. Należy przygotować odpowiednio wcześniej skórę twarzy i ciała oraz wprawić się w dobre samopoczucie. Dopiero to wszystko razem sprawi, że będziesz się czuła wyjątkowo.

Pół roku przed ślubem

Jeśli Twoja skóra jest wymagająca, to należy udać się do do dermatologa i kosmetyczki. Nawet jeśli ma to być jednorazowa wizyta, to na pewno dowiesz się jak optymalnie zadbać o swoją skórę – nie tylko na ślub, jak ją pielęgnować czy jakie możesz wykonać zabiegi itp. Jeśli zdecydujesz się na niektóre zabiegi typu mikrodermabrazja czy mechaniczne oczyszczanie, to trzeba zrobić to odpowiednio wcześniej, aby ewentualne podrażnienia pozabiegowe mogły ustąpić.

_DSC4283w - 39

Można oczywiście zadbać o siebie także w domowym spa. Najważniejsze jest w tym wypadku regularny peeling, odżywianie oraz najważniejsze: nawilżanie skóry twarzy, dekoltu oraz pleców i ramion, bo to one najczęściej są eksponowane. Po takim traktowaniu skóry Wasze ciało będzie delikatne i jędrne, a makijaż będzie nie tylko trwalszy, ale także będzie lepiej prezentował się w świetle naturalnym oraz na zdjęciach.

_DSC5882 _DSC5885

2 – 3 miesiące przed ślubem

Teraz można spokojnie udać się do specjalisty na makijaż próbny. Na spotkaniu ważne jest, aby została zachowana higiena pracy (czyste pędzle, gąbeczki), a kosmetyki, którymi maluje wizażysta były bardzo dobrej jakości. Makijaż ślubny ma wytrzymać nie tylko silne emocje, ale także nieprzewidziane warunki pogodowe – a tylko profesjonalne kosmetyki gwarantują taki efekt. Na spotkaniu próbnym bardzo istotne jest nakreślenie charakteru całej stylizacji ślubnej. Suknia, biżuteria, bukiet – to wszytko składa się na nią, a makijaż powinien komponować się z całością – oczywiście podkreślając naturalne walory urody Panny Młodej.

To również najlepszy moment na ustalenie z fryzjerem długości i koloru włosów, zadbanie o ich wygląd oraz wybór ślubnej fryzury. Dobry stylista na pewno doradzi fryzurę dopasowaną do kształtu twarzy, powie jak optymalnie zadbać o włosy przed ślubem, jak je regenerować czy nawilżać.

1Pr026 1Pr028 1Pr043

Miesiąc, 2 tygodnie przed

To czas na zadbanie o kształt i kolor brwi. Zamykają one bowiem oczodół i nadają wyrazu całej twarzy. Henna oraz depilacja, pięknie podkreśli rysy twarzy i wydobędzie spojrzenie.

Dłonie i paznokcie to kolejny punkt programu. Zadbanie o dłonie oraz manicure jest niezbędne, ponieważ aparat i kamera wyłapią wszystkie niedokonałości.

909151_10200493335889242_707548361_n 909312_10200493336049246_1636069554_n 912815_10200493335929243_2144372667_n

Tydzień przed

Oprócz ciała, ważne jest także przygotowanie ducha na ten wielki dzień. Masaż relaksujący to jedna z metod na rozluźnienie przed stresującymi sytuacjami. Można oczywiście skorzystać z doświadczonych rąk masażysty, ale dla tych, którzy wolą domowe pielesze, polecam zrobienie masażu sobie na wzajem. Doskonale wpływa on na nasze samopoczucie oraz przynosi zadowolenie poprzez poprawę przepływu energii w organizmie. Jest także jedną z form komunikowania się między ludźmi. Dotyk bowiem ma ogromne znaczenie dla kształtowania się osobowości, pomaga zacieśnić więzi łączące nas z drugą osobą.

mp1 mp2 mp3

Na koniec, w tym zabieganym czasie, nie można zapomnieć o pielęgnacji uczucia jakie nas łączy z partnerem. Przygotowanie wspólnej kolacji przy świecach czy romantyczny spacer, przypomni przyszłym małżonkom, dlaczego się pobierają.

Zrzut ekranu 2013-04-23 (godz. 18.30.50)

Tekst/Makijaż: Magda Purchla – www.purchla.com
www.facebook.com/FaceArtMagdaPurchla

Fot: timeofjoy.pl, fotogrupa.pl, kacperolejnik.com, andrzejsip.com