mpTrendy w makijażu zmieniają się wprost proporcjonalnie do tego, co dzieję się w modzie. Jeśli chcemy uzyskać kompletny wygląd i być modne, musimy wiedzieć co się dzieje także i tu. Malując się za każdym razem inaczej będziemy wyglądać atrakcyjnie, zaskakując nie tylko naszego mężczyznę, przyjaciół, ale także i same siebie.

Wybór odpowiednich kolorów makijażu, jak również dostosowanie jego rodzaju do własnych rysów twarzy, jest wręcz koniecznością. Jeśli ma on wydobywać i podkreślać nasze piękno, a nie odwrotnie, zdecydujmy się na taki, który umiemy same dobrze wykonać – na inne wybierzmy się do profesjonalisty.

Aby dopasować makijaż do tego co się dzieje w trendach na wiosnę/lato 2013, proponuję zestawienie tych najbardziej popularnych.

Eksplozja kolorów

W tym sezonie, motywem przewodnim makijaży są kolory. Można nosić je na powiekach jako soczyste cienie w żółciach, błękitach, fioletach czy turkusie, albo pomalowane eyelinerem neonowe kreski – w tym zestawie wargi muszą być naturalne lub lekko rozjaśnione. Kreski malujemy nie tylko przy lini rzęs, ale także na powiece ruchomej.

12

Jeśli stawiamy na usta w ostrych barwach – najmodniejsza fuksja i pomarańcz, to ich zastosowanie wymaga doskonałej cery. Koniecznie matowe i z delikatym makijażem oczu.

3

Należy pamiętać, że podkreślamy tylko jeden atut, aby uniknąć makijażowej wpadki.

Pełna natura

W tym sezonie po raz kolejny można zobaczyć na wybiegach cieszący się niesłabnącą popularnością tzw. make up – no – make up. Właściwie dlaczego nie, skoro delikatny makijaż to najlepszy sposób na podkreślenie naturalnego piękna kobiety i to bez wysiłku. Dzięki subtelnemu dotykowi różu na policzkach, podkreśleniu rzęs tuszem i pomalowanym ustom w naturalnych kolorach, zawsze będziemy wyglądać modnie.

4

W tym makijażu ważne jest ukrycie niedoskonałości cery, która dopiero wtedy stanie się płótnem do podkreślenia naszych walorów.

Nieprzemijające „smoky eyes”

Wygląda na to, że przemysł makijażowy nie znudził się jeszcze eksperymentami z „przydymionym okiem”. Jest to propozycja dla Pań, które lubią być tajemnicze i uwodzić spojrzeniem. Do zrobienia idealnego „smokey eyes” wystarczy czarna kredka oraz cienie w kolorze czarnym i szarym – ewentualnie ciemnoniebieskim czy bardzo modnym granatowym. Potrzebny jest jeszcze dobry pędzelek do roztarcia cieni, tusz, trochę różu na policzki, błyszczyk na usta i jesteśmy gotowe na wielkie wyjście.

5 6

Zachęcam zatem wszystkie Panie do eksperymentowania zarówno z modą jak i z makijażem.

tekst: Magdalena Purchla – FACE ART/
www.purchla.pl
www.facebook.com/FaceArtMagdaPurchla

fot: pinterest.com/kolaże: W&M