W końcu mamy wiosnę. I choć aura za oknem wskazuje raczej na środek zimy, my w głowach mamy już wiosenno- letnie śluby. Z tej okazji konsultanci Your Perfect Wedding przygotowali dla Was nową serię inspiracji, którą  rozpoczynamy bardzo dziewczęcą propozycją.

Wianek dla Panny Młodej

Przez wieki wianek był obowiązkowym elementem stroju Panny Młodej. Symbolizował niewinność i  dziewictwo. Tradycyjnie noszony przez niezamężne dziewczęta, dla których dzień ślubu był ostatnią okazją do włożenia wianka. Podczas oczepin druhny zdejmowały wianek z głowy Panny Młodej, ścinano jej włosy i zakładano misternie haftowany czepiec, atrybut małżeństwa. Z biegiem czasu wianek przekształcił się w bukiet ślubny.
Co powiecie jednak na wianek dla współczesnej Panny Młodej? Naszym zdaniem jest to wspaniała opcja dla wszystkich romantycznych i delikatnych Panien Młodych, jak również dla tych, które chciałyby wprowadzić stylistykę vintage lub boho. To także świetny wybór dla Panien Młodych poszukujących alternatywy dla welonu bądź woalki.

1 2 3 4

Wianek dla druhen i druhenek

Obecnie wianek pojawia się w rozmaitych odsłonach. Pomysłów na jego wykorzystanie jest co niemiara. My proponujemy wianki jako wyjątkową ozdobę ślubnego orszaku. Przypomnijmy chociażby ślub Kate Moss, na którym Pannę Młodą otaczało 14 druhen w delikatnych, zielono-białych wiankach z polnych kwiatów. Jesteśmy pewni, że taki atrybut zachwyci również małe druhenki, które będą rzucać płatki na Waszym ślubie.

5

Wianek jako ślubna dekoracja

W naszej dzisiejszej propozycji nie mogło zabraknąć wiankowego motywu w dekoracjach. Wianki jako ozdoba stołów, krzeseł Pary Młodej, samochodu. Z propozycji mniej oczywistych dodalibyśmy jeszcze wianki zawieszone na drzwiach kościoła  lub prowadzące do miejsca przyjęcia bądź wianek z przymrużeniem oka ,czyli weselny atrybut Waszych czworonogów.

6 7 8 9

Inspiracje zebrała dla Was Katarzyna Burzyńska z Agencji Ślubnej Your Perfect Wedding – więcej o firmie w naszym Katalogu

Źródło: Od góry od lewej: oncewed.com; weheartit.com; oncewed.com; josevillablog.com; junebugwedding.com; beauandarrowevents.wordpress.com; weddingchicks.com; weddingchicks.com; stylemepretty.com; ciara-richardson.com; inspiredbythis.com; alovelyescape.blogspot.com; etsy.com; ruffledblog.com; brides.com; pinterest.com; pinterest.com; heartbeatoz.tumblr.com; pinterest.com; stylemepretty.com; stylemepretty.com; ruffledblog.com; wedoverheels.com; lover.ly; lover.ly; stylemepretty.com; lover.ly; etsy.com; teachcraftlove.blogspot.com; pinterest.com; ana-rosa.tumblr.com; spokanebrideblog.com; stylemepretty.com; oncewed.pl; marthastewartweddings.com; lover.ly; silverlandjewelry.com; marthastewartweddings.com; pinterest.com; erinkatephoto.com