Walentynkowy ślub w stylu vintage

Dzień św. Walentego, Walentynki, dzień zakochanych czy po prostu 14 luty. Chyba dla każdego wszystkie te określenia są znane. Jednym kojarzy się z serduszkami, romantycznym nastrojem i czasem spędzonym z ukochaną osobą. Innym z komercyjnym świętem „przywleczonym” z zachodu. My jednak postanowiliśmy poruszyć tutaj nieco inny temat. Mianowicie ślubu w Walentynki. Jak zatem wpleść motyw serduszek i walentynkowej słodyczy w ślubną stylizację, by nie nadać jej wrażenia kiczu? My proponujemy połączyć motyw walentynek z popularnymi ostatnimi czasy stylami boho chic, eco, DIY, shaby chic lub vintage.  Poniżej kilka naszych propozycji.

walentynki2013m

SUKNIA PANNY MŁODEJ

Na początek to co chyba dla kobiet najistotniejsze w ślubnej stylizacji – suknia Panny Młodej:

Najlepsze będą kroje lekkie i romantyczne, nieco dziewczęce ale też bardzo kobiece i zmysłowe. Ciekawym akcentem będzie wycięcie na plecach w kształcie serduszka. Proponowana kolorystyka to złamane biele i pastele.

suknie suknie_2

 WALENTYNKOWY BUKIET ŚLUBNY

A oto kilka propozycji bukietów:

kwiaty

DODATKI

Żadna walentynkowa Panna Młoda nie obejdzie się również bez odpowiednich dodatków. Tutaj świetnie sprawdzą się wszelkiego rodzaju toczki, wianki, przepaski, woalki czy krótkie, delikatnie zdobione welony. Całości dopełnią koronkowe rękawiczki czy duże naszyjniki. Dla Panów oczywiście kolorowe muchy:

ozdoby_glowydodatki

BUTY

Ślubne pantofelki to idealne miejsce do zaakcentowania serduszkowego motywu. Poniżej kilka propozycji:

buty walentynkowy ślub vintage

ORSZAK ŚLUBNY

Nie można też zapomnieć o orszaku, który także powinien zostać wystylizowany. Może być to jeden wyraźny akcent kolorystyczny, suknie w podobnych odcieniach czy kroju albo po prostu tylko identyczne bukiety:

orszak

TORT I SŁODKOŚCI

Tak jak pantofelki tak i torty są idealne dla serduszek, zwłaszcza jeśli jest to malinowe serce w śmietanowej oprawie. Na mniejsze przyjęcia świetnie sprawdzi się tort w kształcie serca, a na duże przyjęcia można zamówić trio sercowe (czyli trzy torty różnej wielkości) lub piętrowy tort, którego jedyną ozdobą będą cukiernicze serca, kwiaty w kolorze czerwieni lub różu, albo – zamiast figurki na szczycie tortu serce na patyku.

I trochę więcej słodkości- czekoladki, praliny, makaroniki, babeczki w słodkich kolorach.

tortyslodki_bufet slodki_bufet_2

PAPETERIA ŚLUBNA

Przy doborze ślubnej papeterii pole do popisu z pewnością będą miały wszystkie Panny lubujące się w DIY czy stylu Eco. Im pomysłów z pewnością nie zabraknie. Świetnie sprawdzą się tutaj wszelkie motywy serduszek i koronek:

papeteria papeteria_2

PODZIĘKOWANIA DLA GOŚCI

Podziękowania dla gości, tutaj również królować będą serca ale nie tylko. Najlepszymi walentynkowymi podziękowaniami dla gości będzie wszystko co…słodkie 🙂 Czekoladowe literki, bezy, lizaki, piernikowe serca, babeczki, słodkie szyszki, cukierki w koronkowych sakiewkach…

podziekowania_dla_goscipodziekowania_dla_gosci_2

DEKORACJE

Wśród dekoracji, tak jak pisałam można wykorzystać połączenie z innymi stylami. Poniżej kilka naszych propozycji. Tu świetnie sprawdzą się dekoracje z papieru czy bibuły wplecione w kwiatowe kompozycje:

dekoracje_2dekoracjedekoracje_3

Więcej serduchowych dekoracji znajdziecie w artykule SERCE Z ODZYSKU

SESJA ZDJĘCIOWA

Na koniec jeszcze kilka propozycji na walentynkową sesje zdjęciową, oczywiście koniecznie przyda nam się rekwizyt – serce z papieru, poduchy czy balony w kształcie serca, lizaki, czy kusza amora:

sesje sesje_2

Pozdrawiam,
Agnieszka Starosta
konsultant ślubny Perfect Moments
www.perfectmoments.pl

Fot: ablushingbride.tumblr.com, beautyinthemakingblog.com bellethemagazine.com blog.realweddings.ca
blovedweddings.com, brendasweddingblog.com, chanceycharmweddings.com, chicvintagebrides.com ,cloud9bliss.com, deaniemichelleevents.blogspot.com, greenweddingshoes.com ,greylikesweddings.com ,hanielas.com, info.westinedinagalleria.com, nspiredbride.net, inspiredbythis.com, itakeyoublog.wordpress.com, my-paradise-wedding.com, nyc.nearsay.com, onewed.com, ruffedblog.com, sgutterstock.com ,simplysophisticatedevents.blogspot.com ,squidoo.com, stylishweddingideas.com, theweetestoccasion.com, theweddingcommunityblog.com, thingsfestive.blogspot.com, vougetheme.com, weddbook.com, weddingchicks.com, weddinggirl.ca, weddingsbylilly.com, wedinvancouver.com, wedshare.com