Słodkie bufety bardzo szybko zyskały popularność i wiele par młodych nie wyobraża już sobie wesel bez osobnego stołu ze słodkościami.

Niedawno, organizując wesele mojej parze byłam na etapie ustalania z  Panną Młodą bufetu słodkiego na jej wesele. Zaczęłam wymyślać, co tam ma być, wyceniać w cukierniach, próbować, etc. Zatem tradycyjnie pierwsze, co mi przyszło do głowy to muffiny, cupcake’i, pralinki, lizaczki, żelki, etc.etc. I w poszukiwaniu inspiracji poszłam do cukierni (także aby coś zjeść bo od wynajdywania tych słodkości to mi się już strasznie czegoś słodkiego chciało). I pierwsze, co mi się rzuciło w oczy to słodki, oblany biało – różowym lukrem donut i pączek oblany ciemną czekoladą i posypany kolorową posypką! I pomyślałam – to jest to! Nasze rodzime pączki i tradycyjne amerykańskie donuty.  Tego jeszcze nie miałam w bufetach słodkich. Szybko wróciłam do biura (z kilkoma słodkościami rzecz jasna) i zajadając słodkie pączki wyszukałam kilka inspiracji. Nie wiem jak Wam, ale mnie ten pomysł się spodobał, dlatego chętnie i Wam go zaprezentuję. Oczywiście co do ustalenia tego, co w bufecie ma się znaleźć – to ja proponuję mix wszystkich słodkości. Goście będą zachwyceni!

Moja Panna Młoda dostała propozycje pączków oblanych tradycyjnie lukrem, ale i pączków schowanych za grubą warstwą cukru pudru, mini pączusiów, donutów w różnych kolorach i smakach. Jeszcze nie wiem, co trafi na nasz bufet słodki, ale być może będą to właśnie pączusie.

Zatem SMACZNEGO!!!

Maria Zając

konsultantka ślubna Perfect Moments

www.perfectmoments.pl

Fot: www.adorebychloe.co.uk, apriloharephotography.com, www.belleamour.co.uk, www.brendasweddingblog.com, www.bridefinds.com, www.eastsidebride.com, www.etsy.com, jenniferbergmanweddings.com, my-wedding-concierge.com, realisticwedding.wordpress.com, sarahjaneeddy.tumblr.com, www.unitedwithlove.com, vintagestyleweddings.blogspot.com, www.weddingwindow.com