Ania, właścicielka bloga KREATYWNY  ŚLUB (kreatywnyslub.com), dzieli się z nami i Wami swoimi ślubnymi projektami DIY. Ania jest niezwykle kreatywna, staranna i systematyczna, sama rozrysowuje swoje projekty, skrupulatnie opisuje i fotografuje poszczególne kroki. Zatem do dzieła i przyjemnej zabawy!

Decydując się na wykonanie wiązanki slubnej z papieru należy wziąć pod uwagę przede wszystkim porę roku. Tak wykonany bukiet narażony będzie na wszelkiego rodzaju anomalia pogodowe i w razie deszczu lub wiatru, warto przygotować dla niego specjalną ochronę.

Bez wątpienia jednak taka ozdoba będzie doskonałym pomysłem na dekorację sali weselnej. Zaproszeni przez nas goście z pewnością docenią własnoręcznie wykonane przez nas bukiety.

Przygotowanie takiego projektu jest niestety dość czasochłonne i wymaga wielkiej dokładności, ale za to efekt końcowy będzie niezwykle oryginalny i niepowtarzalny. Przede wszystkim tak skonstruowany bukiet pozwoli nam na wybór dowolnych kolorów i będzie stanowił unikalną ozdobę do sukni ślubnej i każdej stylizacji w stylu retro.

DSCN2945

 KOSZT: niski

 CZAS: kilka godzin

 MATERIAŁY:

bibuła, sznureczek, sztuczne łodygi, materiał, igła i nitka, nożyczki, klej, koraliki

DSCN2860

PORADA

Przed przystąpieniem do pracy proponuję popracować na różnych materiałach i wypróbować kilka odmiennych technik, tak aby przekonać się, który z efektów podoba się nam najbardziej. Tworzenie bukietu od podstaw wymaga wiele dokładności i precyzji, dlatego też warto wybrać do ślubnej wiązanki te kwiaty, których wykonanie wychodzi nam najlepiej. Praktyka, szczególnie w tym przypadku, czyni mistrza!

WYKONANIE

Poniżej prezentuję kilka pomysłów na wykonanie różnego rodzaju kwiatów.

RÓŻA – Płatek ozdobny

W każdym z projektów pracę rozpoczynamy od wycięcia płatków w wybranym kształcie. Następnie będziemy je stopniowo nanosić na łodygę przy pomocy kleju. Kiedy wszystkie warstwy zostaną wykorzystane, możemy dodatkowo obwinąć sam kielich sznureczkiem, aby dodać naszej konstrukcji stabilności.

bukiet3

bukiet4

RÓŻA – Płatek w kształcie serca

Warto również zadbać o ładne połączenie kielicha z łodygą. Do tego celu użyjemy zielonej bibuły, którą owiniemy wokól obu części, dodając w ten sposób budownie kwiata bardziej naturalnego wyglądu.

bukiet

bukiet1

RÓŻA OGRODOWA

Płatki możemy wyciąć w kilku kształtach. W ten sposób nie zmieniając techniki budowy, osiągniemy odmienne kształty kwiatów.

bukiet9

PEONIA

Znacznie szybszy pomysł na wykonanie efektownego kwiatka – kwadraty wycięte z bibuły składamy dwukrotnie w kształt trójkąta i wycinamy z nich kształt przypominający literę “v”. Następnie wszystkie części rozkładamy i nanosimy na siebie, łącząc je ze sobą zszywaczem.

bukiet11

bukiet6

KROKUS

Aby urozmaicić strukturę bukietu możemy dodać do niego kwiaty wykonane także z materiału. W tym przypadku nasze płatki będą miały kształt drobnych liści. Naniesiemy je na łodygę przy pomocy igły i nitki.

bukiet7

WYKOŃCZENIE

Wielkość wymarzonego bukietu określi ilość potrzebnych kwiatów. Kiedy wszystkie będą już skompletowane, ułożymy z nich upragnioną wiązankę. Ciekawym dodatkiem będą także koraliki, którymi możemy ozdobić całą wiązankę.

DSCN2923

 

DSCN2933

Tekst, zdjęcia i wykonanie: Ania – kreatywnyslub.com