Ania, właścicielka bloga KREATYWNY  ŚLUB (kreatywnyslub.com), dzieli się z nami i Wami swoimi ślubnymi projektami DIY. Ania jest niezwykle kreatywna, staranna i systematyczna, sama rozrysowuje swoje projekty, skrupulatnie opisuje i fotografuje poszczególne kroki. Zatem do dzieła i przyjemnej zabawy!

Kilkakrotnie wspominałam już o zwyczaju obdarowania zaproszonych przez nas gości upominkiem w ramach podziękowania za ich przybycie na ślub. Taki drobiazg może okazać się także doskonałą ozdobą stołów lub posłużyć nam za winietki. Warto również zadbać o to, aby prezent komponował się ze stylistyką wesela lub sezonowymi trendami.

Tym razem stawiam na drugie rozwiązanie i proponuję bardzo prosty pomysł – słoiki z zestawem gorącej czekolady gości. O tej porze roku, nasi najbliźsi z pewnością chętnie sięgną po rozgrzewający napój i w ten sposób będą mogli powrócić wspomnieniami do dnia naszego ślubu.

DSCN2732

 KOSZT: stosunkowo niski

 CZAS: kilka minut

 MATERIAŁY:

DSCN2702

PORADA

Przygotowanie samego zestawu nie zajmie nam wiele czasu. Proponuję jednak rozejrzeć się uprzednio za słoikami w jak najbardziej przystępnej cenie. W przypadku większego wesela, warto rozważyć zakup hurtowy.

KROK 1

Pracę nad upominkami rozpoczniemy od wyboru gorącej czekolady. Jeśli zdecydujemy się na proszek, proponuję zastosować niższe słoiki. Jeśli z kolei wykorzystamy gotowe saszetki z mieszanką, warto je umieścić w wyższym naczyniu, aby ładnie je wyeksponować. Następnie przystępujemy do wypełniania słoików, dodajemy kolejno pianki marshmellows i dowolne słodycze lub czekoladki.

hot chocolate2

KROK 2

Słoiki warto także przyozdobić wstążką, aby dodać im uroku. Można również zdecydować się na dodanie drobnego mieszadełka do naszego zestawu.

hot chocolate3

WYKOŃCZENIE

Całą kompozycję dopełniamy poprzez dodanie karteczki z podziękowaniem od pary młodej.

hot chocolate4

Czy myślicie, że zaproszeni przez was goście doceniliby tak przygotowaną przez was mieszankę?

hot chocolate5

Tekst, zdjęcia i wykonanie: Ania – kreatywnyslub.com