Dopiero co przywitaliśmy Nowy Rok czyli kolejny sezon ślubny coraz bliżej… dlatego pobawię się trochę we wróżkę i spróbuję wytypować 10 trendów 2013 roku.

1) Kolory

A w szczególności  te pastelowe … mięta, brudny róż, zgaszony fiolet, jasna zieleń, delikatny brąz czy beż.  Już niebawem pojawi się również cała stylizacja w kolorach pastelowych, na którą serdecznie zapraszam.

2) Papierowe lampiony

dekoracje, które coraz częściej można spotkać na weselach, zarówno te jednokolorowe jak i te w różnych odcieniach.

3) Balony z helem,

balony wcale nie muszą kojarzyć się z obciachem,  o czym zapewne przekonane są Pary Młode, które zdecydują się na tego typu dekorację. Balony można wykorzystać na wiele sposobów – jako dekorację stołów, bufetów słodkich czy atrakcję.

4) Duże naszyjniki,

to może być  hit 2013 roku, ten trend obowiązuje nie tylko w modzie ślubnej, ale także w modzie codziennej. A do tego dziewczęce kołnierzyki – myślę, że zakochają się w nich panny młode w 2013 roku.

5) Fryzurowy minimalizm

oraz dalszy ciąg królowania warkocza. Prosty bun owinięty warkoczem, kłosy, warkocze francuskie – nadal warkocz będzie numerem jeden wśród fryzur tych rustykalnych, ale i w stylu glam!

6) Wstążki, tasiemki…

czyli zwiewnie, delikatnie i kolorowo…Z bibułki, materiału, papieru. Będą powiewać przy ceremoniach plenerowych, krzesłach w lokalu, bufetach słodkich czy tworząc dekorację za parą młodą przy stole.

7) Drewno, pieńki,

kora czyli ekologii ciąg dalszy…  Styl rustykalny nie opuszcza nas od kilku sezonów… Tort podany na pieńku? A może zamiast szklanych czy porcelanowych pater, pieńki? A co powiecie na kwiaty w koszach wiklinowych czy łubiankach? Coś czuję, że w 2013 roku drewno będzie bardzo mocno królowało na naszych weselach.

8) Dekoracje światłem,

które są uzupełnieniem klasycznych dekoracji kwiatowych. Podkreślają dekoracje ale i ukrywają we wnętrzach to czego nie mamy zamiaru pokazywać. Tworzą klimat dla gości, pary młodej i są uwielbiane przez fotografików i operatorów.

9) Koronki i styl retro

Tą stylistyką powracamy do ubiegłego stulecia. Już w tym roku na weselach można było zobaczyć koronki czy styl retro. Coś mi się wydaje, że w 2013 roku będzie jeszcze więcej koronki…

10) Lawenda,

to właśnie ta roślina może być jedną z najczęściej używanych roślin  zarówno w wiązankach ślubnych jak i w pozostałych dekoracjach.  Skromnie, pastelowo i bardzo pachnąco.

To moja subiektywna wizja tego, co możemy spotkać w przyszłym roku, jeśli macie odmienne zdanie, zapraszam do dyskusji.
Pozdrawiam
Kasia Czerny
konsultantka ślubna Perfect Moments
www.perfectmoments.pl

Fot: http://www.potterybarn.com/, http://lavenderandash.blogspot.co.uk/, http://weddingloversanonymous.com/, http://www.unitedwithlove.com/,http://www.landlockedbride.com, http://www.big-wedding-tiny-budget.com/,http://www.uniquebridalsupplies.com.au/, http://www.theknot.com/,http://www.heartloveweddings.com/, http://www.weddingbells.ca,http://cheapuniquewedding.com/, http://www.weddingchicks.com/,http://bridelle.pl/, http://diy.weddingbee.com/,http://fashionplate.typepad.com/, http://www.stylemepretty.com/, http://blog.hairandmakeupbysteph.com,http://lifeworkmediablog.wordpress.com/