Ania, właścicielka bloga KREATYWNY  ŚLUB (kreatywnyslub.com), dzieli się z nami i Wami swoimi ślubnymi projektami DIY. Ania jest niezwykle kreatywna, staranna i systematyczna, sama rozrysowuje swoje projekty, skrupulatnie opisuje i fotografuje poszczególne kroki. Zatem do dzieła i przyjemnej zabawy!

Osobiście nie jestem zwolenniczką tradycyjnej księgi gości. Wydaje mi się, że doskonałym pomysłem jest stworzenie już po weselu albumu z kartkami ślubnymi. Dlatego też z wielką chęcią promuję nowe i ciekawe rozwiązania, które mogą oszczędzić gościom wypisywania życzeń po raz kolejny, ale także pozwolić im na zostawienie pamiątki po sobie w dniu ślubu.

Dzisiejsza propozycja odbiega od tradycyjnego formatu księgi, ale za to może zapewnić wiele zabawy zarówno naszym najbliższym, jak i parze młodej. Pomył jest niezwykle prosty – zadajemy naszym gościom pytanie. Przygotowujemy drobne książeczki, które możemy rozstawić na stołach, i podczas wesela dać czas zaproszonym na wpisanie odpowiedzi. Wybór pytań zależy tylko i wyłącznie od naszej fantazji. Możemy zapytać o ich najlepsze wspomnienia z naszej wzajemnej znajomości, o propozycję idealnej randki, albo o to, kto grałby tytułowe role, jeśli nakręcony zostałby film o parze młodej. Wierze, że przeglądanie odpowiedzi po ślubie dostarczy wiele radości nowożeńcom.

Ksiega gosci - pytania4

  KOSZT: bardzo niski

 CZAS: kilka minut

 MATERIAŁY: nożyczki, klej, podwójna taśma klejąca, kolorowe papiery, wydrukowane pytania, sznureczek, dziurkacz oraz opcjonalnie zdjęcie

 

PORADA

Wybór stylu wykonanych przez nas książeczek jest dowolny. Poniżej starałam się zaprezentować wersję bardziej elegancką, oraz opcję zabawną. Warto jednak zadbać o to, aby kolorystyka projektu nawiązywała do dekoracji sali weselnej.

Jeśli nie mamy zbyt wiele czasu na wykonanie książeczek od podstaw, proponuję zastosować zwykłe notesiki, ozdabiając jedynie ich okładkę wybranym pytaniem.

KROK 1

Zaczynamy od wyboru palety kolorów, stylu książeczek oraz ich kształtu. Wycinamy kilka karteczek, tak aby odpowiedzi wszystkich siedzących przy stole gości zmieścily się w środku, i za pomocą dziurkacza konstrukcjemy podstawy projektu.

Ksiega gosci - pytania1

KROK 2

Następnie nanosimy kolejne ozdobne warstwy kolorów i wzorów. Możemy także pokusić się o zastosowanie własnego zdjęcia, co doda naszemu projektowi personalnego charakteru.

Ksiega gosci - pytania2

KROK 3

Samo pytanie nanosimy na okładkę za pomocą grubszej podwójnej taśmy klejącej. Zabieg ten pozwoli nam wyeksponować tę część książeczki. Następnie łączymy ze sobą wszystkie karteczki za pomocą sznurka, upewniając się uprzednio, że możemy swobodnie otworzyć każdą ze stron.

Ksiega gosci - pytania3

WYKOŃCZENIE

Książeczki rozlokujemy w dowolnym miejscu sali weselnej. Możemy przygotować dla gości tylko dwa/trzy pytania, wtedy rozstawimy je wszystkie na każdym stole. Jeśli planujemy zadać zaproszonym więcej pytań, ustawmy je w kąciku dekoracyjnym, dając tym samym gościom wybór, na które pytania chcieliby odpowiedzieć.

Ksiega gosci - pytania

Tekst, zdjęcia i wykonanie: Ania – kreatywnyslub.com