Ania, właścicielka bloga KREATYWNY  ŚLUB (kreatywnyslub.com), dzieli się z nami i Wami swoimi ślubnymi projektami DIY. Ania jest niezwykle kreatywna, staranna i systematyczna, sama rozrysowuje swoje projekty, skrupulatnie opisuje i fotografuje poszczególne kroki. Zatem do dzieła i przyjemnej zabawy!

Głęboka zieleń i świąteczna czerwień to najbardziej popularne kolory w tym sezonie. Dlatego też  zdecydowałam się wykorzystać te odcienie w grudniowych dekoracjach i pomyślałam o własnoręcznym wykonaniu angielskich candy canes. Kiedy wieszałam je na choince, przypomniały mi one o sopelkach z dzieciństwa. Uświadomiłam sobie, że projekt ten bardzo łatwo będzie wykonać także z lukru (poniższa propozycja zostala stworzona z modeliny).

Candy canes będą zarówno doskonałą ozdobą, jak i smakołykiem. Inspirację tę można wykorzystać jako pomysł na drobne upominki gości weselnych. O tej porze roku będzie to doskonały świąteczny dodatek do stylizacji ślubnej oraz idealny drobiazg dla zaproszonych.

Candy Canes - efekt koncowy

  KOSZT: niski

 CZAS: kilka minut

 MATERIAŁY:

DSCN2103

PORADA

Jeśli projekt ten zostanie wykonany z lukru, pamietajmy o przechowaniu słodyczy w lodówce. Upewnijmy się także, czy sala weselna jest klimatyzowana, gdyż w cieplejszej temperaturze lukier może zacząć się rozpływać.

KROK 1

Z wybranego materiału formujemy niewielkie kuleczki. Następnie rolujemy je w palcach, tak aby powstały z nich długie pałeczki. Biały kolor mieszamy z czerwienią i zielenią, skręcając je razem, i ponownie rolując, do momentu kiedy oba odcienie w pełni się połączą. Na koniec wyginamy je, aby osiągnąć kształt laski i odcinamy wystające końce.

Laski

KROK 2

W ten sposób przygotowujemy kilka pałeczek w różnych kolorach.

Laski1

KROK 3

Za pomocą wykałaczki tworzymy dziurkę, w górnej części konstrukcji. Pozwoli nam to zamocować sznureczek, który zamieni candy canes w prawdziwe ozdoby. Następnie przygotowujemy krótką wiadomość z podziękowaniem dla gości, co doda naszym drobiazgom ślubnego charakteru.

Laski2

WYKOŃCZENIE

Warto zadbać o odpowiednie opakowanie i prezentację upominków. Każdy z gości może otrzymać komplet candy canes w obu kolorach. Będą one doskonałą dekoracją nie tylko dla stołów weselnych, ale także dla choinek naszych gości.

DSCN2149

 Tekst, zdjęcia i wykonanie: Ania – kreatywnyslub.com