Ania, właścicielka bloga KREATYWNY  ŚLUB (kreatywnyslub.com), dzieli się z nami i Wami swoimi ślubnymi projektami DIY. Ania jest niezwykle kreatywna, staranna i systematyczna, sama rozrysowuje swoje projekty, skrupulatnie opisuje i fotografuje poszczególne kroki. Zatem do dzieła i przyjemnej zabawy!

Przepis na udany wieczór panieński? Wyborowe towarzystwo, element niespodzianki, dobrej jakości trunki i “babska” oprawa wieczoru. Coraz częściej popularne są także imprezy tematyczne. Truskawowy czy czekoladowy wieczór panieński brzmi naprawdę smakowicie. Ja z kolei proponuję zabawę kolorami i niezwykle proste w wykonaniu, aczkolwiek efektowne w prezentacji menu.

  KOSZT: dość niski

CZAS: ok. 2 tygodnie

MATERIAŁY:

  • drażetki Skittles
  • buteleczki

PORADA

Przepis na wódkę skittles jest niezwykle prosty. Wystarczy wrzucić paczkę tych słodyczy do butelki i odczekać kilka dni, aż zupełnie się one rozpuszczą. Jeśli zdecydujemy się na mniej efektowne rozwiąznie i jedną dużą butelkę, proponuję zrezygnować z fioletowych cukierków. Wymieszanie tego koloru z zielenią, spowoduje, że odcień naszego trunku nie będzie apetyczny.

KROK 1

Aby uzyskać zabawny tęczowy efekt możemy odseparować wszystkie smaki i przygotować osobne buteleczki z poszczególnymi kolorami. Do każdej karafki wrzucamy małą garść cukierków i zalewamy je alkoholem.

KROK 2

Już po pierwszym dniu słodycze zaczną się rozpuszczać. Tak przygotowany trunek odstawiamy na kilka dni, systematycznie wstrząsając butelkami, tak aby cukierki nie osiadły na dnie.

KROK 3

Po około 2 tygodniach woń alkoholu zacznie zanikać, a w jej miejscu pojawi się słodki owocowy zapach. Kiedy tylko cukierki rozpuszczą się, w napoju pojawi się delikatny osad. Jeśli zależy nam na idealnej prezentacji, każdą z butelek można przefiltrować przed podaniem.

WYKOŃCZENIE

Aby jeszcze bardziej podkreślić tęczowy akcent wieczoru proponuję zabawę owocami. Kolorowe koreczki będą doskonałą egzotyczną ozdobą imprezy. Kieliszki w górę i na zdrowie! Bawcie się tęczowo!

Tekst, zdjęcia i wykonanie: Ania – kreatywnyslub.com