Jest nam niezmiernie miło powitać w naszych szeregach Anię, właścicielkę bloga KREATYWNY  ŚLUB (kreatywnyslub.com), która co jakiś czas będzie dzieliła się z nami i Wami swoimi ślubnymi projektami DIY. Ania jest niezwykle kreatywna, staranna i systematyczna, sama rozrysowuje swoje projekty, skrupulatnie opisuje i fotografuje poszczególne kroki. Zatem do dzieła i przyjemnej zabawy!

Zwyczaj wysyłania kartek z podziękowaniem osobiście uważam za niezwykle miły. Warto zadbać o to, aby po ślubie okazać szacunek naszym najbliższym, którzy obsypali nas prezentami. W końcu nie z każdą osobą będziemy mogli osobiście spotkać się po weselu, a kartka na pewno będzie idealnym sposobem na wyrażenie wdzięcznosci nie tylko za upominki, ale także za pomoc i wsparcie w czasie przygotowań do wesela.

Idealny pomysł to wykorzystanie zdjęć ze ślubu, które stanowią najbardziej personalną i osobistą ozdobę. Prezentowane poniżej propozycje wymagają odrobiny pracy nad detalami. Jeśli nie planujemy poświęcić wiele czasu na wykonanie kartek dla wszystkich gości, możemy podarować bardziej ozdobne wersje najbliższej rodzinie.

  KOSZT: niski

CZAS: kilkanaście minut

MATERIAŁY:

  • dowolna selekcja papierów kolorowych
  • nożyczki
  • klej
  • taśma klejąca
  • zdjęcia ślubne
  • wstążka
  • guziki

 PORADA

Warto zadbać o to, aby kolorystyka kartek nawiązywała do stylizacji wesela (jeśli wybraliśmy kolor przewodni) i aby paleta kolorów nie była zbyt bogata. Będziemy starali się osiągnąć elegancki efekt końcowy, nie tęczowy.

KROK 1

Z pewnością wybór zdjęć ślubnych będzie bardzo prosty. Możemy wykorzystać zarówno artystyczne fotografie jak i te tradycyjne z parą młodą. Rozmiar zdjęć pomoże nam także określić kształt kartki oraz paletę kolorów.

KROK 2

Zaczynamy od nałożenia na bazę pierwszych elementów ozdobnych w postaci kolorowych papierów. Możemy także wykorzystać fantazyjne nożyczki, aby nadać poszczególnym warstwom dowolne kształty. Pamietajmy jednak, że prostota jest podstawą elegancji.

Jeśli zdecydujemy się na użycie kilku warstw kolorów, stopniowo będziemy je nanosić na naszą bazę.

KROK 3

Postarajmy się wyeksponować zdjęcia za pomocą dodatkowego obramowania w kolorze innym, niż tło kartki. Z kolei podwójna taśma klejąca pozwoli przyciągnąć uwagę do fotografii, które w ten sposób znajdą się na pierwszym planie.

WYKOŃCZENIE

Kartki możemy ozdobić za pomocą wstążek, korali, guzików i cekinów. Wybór jest dowolny pod warunkiem, że pozostaną one w wybranej przez nas kolorystyce.

…a to efekt końcowy

Tekst, zdjęcia i wykonanie: Ania kreatywnyslub.com