Biel jest najjaśniejszą z barw, to symbol czystości i niewinności. Przynosi spokój i dobre samopoczucie. Łagodzi emocje. Jest dobrym lekarstwem na stres, daje poczucie swobody. Lecz zbyt dużo bieli, może budzić poczucie osamotnienia i smutku. Wskazany dla osób chcących pokierować własnym życiem, myśleć jasno, otworzyć się na nowe pomysły i plany. Nie sprzyja podejmowaniu decyzji.

Biel ma właściwości rozjaśniające i rozświetlające, wpływa tak na czerwień, błękit i zieleń. Jej cechą jest to, że sąsiadując z intensywnymi kolorami przejmuje ich tonacje kolorystyczną i tym sposobem zatraca swoją surowość. Ostry kolor łagodnieje a silny kontrast wycisza się, dając duże możliwości zestawiania bieli z kilkoma odcieniami danego koloru. Biel z błękitem, jak i z zielenią daje bardzo świeże i relaksujące zestawienie. Biel ozdobiona elementami złota, to bardzo szlachetna kombinacja. W zestawieniu z pastelowymi kolorami biel jest miękka, wiosenna, dająca poczucie łagodnej świeżości.

Fotografie: kekopeanstitches.com, recipegirl.com, marthastewartweddings.com, rocknrollbride.com, thesweetestoccasion.com, projectwedding.com