Na weselach od lat królują piętrowe torty śmietankowe. Choć my, Polacy, z natury jesteśmy wierni tradycjom coraz częściej sięgamy do Internetu czerpiąc inspiracje z różnych miejsc na świecie, aby nasza uroczystość była bardziej oryginalna, osobista i niezapomniana. Poszukiwania idealnego tortu zaczynamy kilka miesięcy przed ślubem. Mamy do wyboru całą gamę smaków, kształtów i kolorów. Ostatnio bardzo dużą popularnością cieszą się babeczki typu cupcake, mające zastąpić tradycyjny tort ślubny. Pomimo tego, że swój debiut zaczęły stosunkowo niedawno, ku uciesze wszystkich te urocze, małe ciasteczka okazały się wielkim hitem. Co sprawia, że są takie niezwykłe? Przyjrzyjmy się im bliżej…


Czym jest cupcake?
Słowo “cupcake” pochodzi od angielskiego “cake” (ciasto) i “cup” (kubek), co wskazuje na jego kształt i wielkość. A więc cupcake to mała babeczka ułożona w papierowej foremce (pot. papilotka), zazwyczaj serwowana z kremem, polewą, posypką oraz innymi dekoracjami. Wszystkie te elementy sprawiają, że cupcake daje nie tylko wspaniałe doznania smakowe, ale i estetyczne. Możliwość ich przyozdobienia jest nieograniczona, dlatego idealnie nadadzą się na każdą okazję.

Jak wygląda tort babeczkowy?
Podstawę stanowi specjalna patera wypełniona po brzegi pięknymi i apetycznymi babeczkami. W zależności od koncepcji oraz motywu przewodniego wesela wszystkie detale są dopasowane stylem, kolorem, rodzajem ozdób oraz smakiem. Najczęściej najwyższe piętro jest przeznaczone na mały, słodki torcik będący zarazem jego zwieńczeniem podobnie jak przysłowiowa „wisienka” .

Dlaczego warto wybrać tort babeczkowy?
1. Jego główną zaletą jest oryginalność oraz zachwyt jaki wzbudza za każdym razem kiedy pojawia się na sali.

2. Każdy z gości weselnych otrzyma swój miniaturowy torcik weselny zamiast często niedbale ukrojonego kawałka tradycyjnego i nudnego tortu.

3. Babeczki nie są zbyt duże, więc mogą być łatwo serwowane gościom bez potrzeby angażowania obsługi do pomocy, jak w przypadku krojenia tortu.

4. Możemy dowolnie mieszać różne smaki cupcakes, aby  każdy mógł wybrać to, co lubi najbardziej, zachowując jednocześnie estetyczny wygląd.

5. Posiadamy szerokie pole do wyboru jeśli chodzi o dodatki (polewy, kolory, kwiatki, serduszka, posypki, inicjały czy śmieszna napisy ), które możemy idealnie dopasować do kolorystyki lub tematyki ślubu.

Tort babeczkowy to nie tylko chwilowa moda czy tymczasowy trend. Świadczyć o tym może prawdziwy babeczkowy boom, który trwa w Stanach i Wielkiej Brytanii już od dekady.  Jest to propozycja dla tych, którzy mają odwagę iść naprzeciw tradycji. Finalny efekt bez wątpienia zauroczy każdego elegancją i nowoczesnością, a swoim smakiem i estetyką zaskoczy nawet największego miłośnika słodkości. Warto jest więc przeanalizować jego obecność również na własnym przyjęciu.

Autorka – Małgorzata Reszke – jest właścicielką firmy Choco Cream. Fontannami zajmuje się od ponad 4 lat. W ubiegłym roku jej firma została  laureatem Pomorskiego Biznesplanu 2011 oraz zdobyła nagrodę Marszałka Województwa Pomorskiego.

Więcej informacji możecie znaleźć w naszym Katalogu.

Fotografie: www.chococream.pl