W dniu ślubu nie tylko Panna Młoda powinna wyglądać dobrze, równie ważny jest wygląd Pana Młodego.Kilka wskazówek jak dobrze dobrać garnitur.

Wybierając garnitur powinniśmy mieć na uwadze suknię naszej partnerki. Ponadczasowa i zawsze elegancka jest czerń, ale może w tym szczególnym dniu zdecydować się na inny, równie elegancki kolor. Panowie bardzo często decydują się na garnitury w jasnych kolorach, beżach i szarościach. Najważniejszy jednak jest krój.

Wybierając garnitur powinniśmy brać pod uwagę sylwetkę Pana Młodego. Szczupli mężczyźni powinni wybierać garnitury, które optycznie dodadzą im kilka kilogramów. Marynarka powinna być zapinana na dwa guziki, spodnie mogą być luźniejsze z zakładkami w talii. Nogawki spodni powinny lekko opadać na but.

Panowie o tęższej budowie powinni unikać marynarek dwurzędowych. Najlepiej wybrać marynarkę nieco dłuższą o szerszych ramionach.

Kamizelka powinna być wykonana z tego samego materiału co spodnie. Przy rozpiętej marynarce, optycznie wyszczupla sylwetkę.

Dobierając garnitur koniecznie trzeba go przymierzyć wraz ze wszystkimi dodatkami, tak aby uniknąć ewentualnego niedopasowania. W razie potrzeby salony z garniturami oferują drobne przeróbki krawieckie w cenie.

Fotografie: Wilvorst, www.brides.com