Z cyklu W obiektywie…  przedstawiamy Wam Agatę Pietrzyk. Socjolog i filozof z wykształcenia, fotograf z pasji i zawodu. Laureatka wielu konkursów fotograficznych m.in. ogólnopolskiego konkursu Szkoła Mistrzów Fotografii Gazety Wyborczej. Warsztat zdobywała w Związku Polskich Artystów Fotografików w Warszawie. 
Oprócz fotografii ślubnej w wolnych chwilach uprawia fotografię uliczną i podróżniczą. W poszukiwaniu ciekawych kadrów przejechała 4 kontynenty.

Jak jest filozofia mojego fotografowania?
Ulubionym tematem moich zdjęć od samego początku mojej przygody z fotografią są ludzie, uwiecznianie których pozwala na odkrywanie za każdym razem czegoś nowego, często na pierwszy rzut oka niewidocznego. Stając z aparatem w jakimkolwiek miejscu i czasie dążę do tego, aby to osoba i jej przeżycia były zawsze na pierwszym planie.  Nieustannie staram się rozwijać moją wrażliwość, tak aby móc jak najwięcej  chwil „ocalić od zapomnienia”.  Dlatego właśnie od pięciu lat praktycznie nie rozstaje się z aparatem. Nie mam wątpliwości, że fotografia to mój sposób na życie.

Czym jest dla mnie fotografia ślubna?
Dla mnie w fotografii ślubnej priorytetem jest uchwycenie szczerych emocji i nastroju chwili.  Dlatego podczas reportażu staram się pracować najdyskretniej jak się da, nie ingerując w bieg wydarzeń.  Zależy mi aby zdjęcia mojego autorstwa cieszyły oczy także po wielu latach.  Dlatego cenię sobie naturalność i nie stosuje w moich fotografiach nachalnej obróbki graficznej. Chcę, aby moje zdjęcia wywoływały pozytywne odczucia, przywoływały piękne wspomnienia i przede wszystkim stanowiły namacalny dowód wyjątkowych przeżyć jakie towarzyszyły Parze Młodej w dniu ślubu.

Fotografie: www.agatapietrzyk.com

Więcej o firmie w naszym Katalogu