Dobrze wybrane zaproszenia ślubne są pierwszym krokiem do ustalenia Twojego motywu i koloru przewodniego, które warto wybrać i trzymać się ich przez cały proces organizacji wesela. Niestety punkt ten jest często zaniedbywany, zaproszenia wybierane są na szybko, w lokalnym sklepie papiernicznym, gdzie asortyment jest więcej niż skromny, a kreatywność projektantów kończy się na parze wytłoczonych obrączek lub gołąbkach – bez obrazy dla gołąbków… Wystarczy odrobina wyobraźni, trochę czasu poświęconego na poszukiwania, a temat zaproszeń może być jednym z najprzyjemniejszych w całym procesie przygotowań.

Wybierając zaproszenia musimy wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników. Kiedy ogranicza nas budżet możemy spróbować zrobić zaproszenia samodzielnie – to niedrogi i twórczy sposób pochwalenia się talentem i pomysłowością.

Jeśli jednak najbardziej twórczą rzeczą, jaką zrobiłaś ostatnio jest wybór nowego odcienia szminki, może ten pomysł nie jest dla Ciebie najlepszy. Wtedy warto zwrócić się do profesjonalistów, którzy zagwarantują, że w Twoich zaproszeniach zawarta zostanie cała wizja tego najważniejszego dla Was dnia.

Na rynku można obecnie znaleźć całe zestawy papeterii ślubnych, w różnych formatach i o różnych kształtach, w sklepach internetowych możemy zamówić próbkę zaproszenia, gdzie sprawdzimy jakość papieru, druku, kolory motywów itp., i kosztować nas to będzie nie więciej niż 5 zł. Firmy świadczące takie usługi zrobią odpowiednie nadruki, jeśli doślemy im listę gości, zaadresują koperty, niektóre nawet – oczywiście za dodatkową opłatą – roześlą zaproszenia do dalej mieszkających znajomych, którym nie możemy wręczyć zaproszeń osobiście.

Fotografie: www.twopaperdolls.com, www.bklynbride.com