Zaskocz ją

Jak każda kobieta, także Twoja narzeczona ma prawdopodobnie swoje własne wyobrażenie idealnych zaręczyn. Pewnie kusi Cię, by ją o to zapytać – nie rób tego! Zaplanuj to sam – niech to będzie  niespodzianka. Nawet jeśli razem wybraliście pierścionek zaręczynowy i ona spodziewa się, że chcesz się wkrótce oświadczyć, Twoja wybranka chce być zaskoczona, kiedy klękniesz przed nią, by prosić o rękę. 90% kobiet mówi, że nie chce być angażowana w planowanie zaręczyn (przecież muszą zachować energię na planowanie wesela) a tylko 4% stwierdziło, że element zaskoczenia nie ma znaczenia.

Lokalizacja

Miejsce, które wybierzesz może zbudować lub zruinować nastrój i jeśli myślisz, że poproszenie kelnera o ukrycie pierścionka w budyniowym deserze to dobry pomysł, uważaj: ponad połowa ankietowanych kobiet nie chciała oświadczyn w restauracji (a wracając do deseru: zdarzały się przypadki połknięcia pierścionka, a nie chcesz tego wieczoru spędzić na ostrym dyżurze!). Trzy najwyżej typowane okoliczności, to: wspólny urlop, miejsce waszej pierwszej randki i jakieś urocze, znane miejsce w Waszej okolicy. Padła także propozycja domu, ale np. dom rodziców lub znajomych uważany był za zły pomysł. Chociaż nie powinniśmy nawet o tym wspominać, to oświadczyny na boisku sportowym nie wchodziły w grę dla miażdżącej większości kobiet.

Zapytaj ją o pierścionek

Tak, element zaskoczenia ma duże znaczenie, ale nie jeśli dotyczy pierścionka. 24% narzeczonych przyznało, że pierścionka szukali razem – często jednak zostawiając ostateczną decyzję narzeczonemu. Możesz mieć w tym duży udział, przeglądając sklepy jubilerskie lub pytając przyjaciółek o preferencje narzeczonej – więcej niż 80% kobiet przyznało, że narzeczony szukał inspiracji u niej lub jej rodziny i koleżanek.

Rozmiar nie ma znaczenia, ale…

Mimo, że większość kobiet nie miałaby nic przeciwko wielkiemu kamieniowi na palcu, jakość jest jednak ważniejsza od wielkości dla większości ankietowanych kobiet. Nie daj się więc zwieść rozmiarowi, nie zważając na kolor i czystość kamienia – tylko 7% kobiet woli duży pierścionek zamiast pięknego, ale niewielkiego.

Włóż cokolwiek na jej palec

Wybór pierścionka bez konsultacji wymaga dużej pewności siebie i doskonałej znajomości gustów partnerki. Jeśli nie jesteś do tego przekonany i nie chcesz kupować pierścionka sam, a chcesz ją naprawdę zaskoczyć, nie oświadczaj się z putymi rękami. „Oświadczyny bez pierścionka” były wymieniane jako jedna z największych pomyłek pana młodego. Tym samym sugerowano – zaręczyny z tymczasowym pierścionkiem! Ona chce od razu pochwalić się zaręczynami i woli pokazać na palcu jakikolwiek, nowy pierścionek, niż tłumaczyć się, że ten będzie jej wręczony wkrótce.

Poproś ojca (nie matkę!) o jej rękę

Ona jest nowoczesną kobietą i podejmuje życiowe decyzje sama, więc uważasz, że proszenie ojca o jej rękę możesz sobie podarować – popełniasz błąd, lekceważąc tę tradycję. Tylko 19% kobiet uznało, że ten krok można pominąć – reszta uważa, że jest to bardzo ważne, lub jest to zwyczajnie miły gest i można w ten sposób wiele wygrać w oczach przyszłego teścia.

Powiedz to: „Wyjdziesz za mnie?”

Tak, będziesz zdenerwowany, ale nie zapomnij przyklęknąć i powiedzieć to, co masz powiedzieć! Prawie 90% kobiet czekało na to pytanie – i nie ma znaczenia co mówisz, czy napisałeś dla niej wiersz czy skomponowałeś balladę rockową – jest niezmiernie ważne, żebyś zakończył swoją kwestię zdaniem ” Wyjdziesz za mnie?” Jeśli uważnie przeczytałeś to, co tu napisaliśmy i będziesz się tego trzymał, możesz być prawie pewien, że jej odpowiedź będzie taka, jakiej się spodziewasz.

Fotografie: www.bklynbride. com, www.martapotoczek.com